Stara Kuźnia świętowała awans do A klasy [ZDJĘCIA]

29.05.2018 10:51 | 0 komentarzy | kozz

W meczu 23. kolejki opolskiej B klasy (grupa XII) LZS Zawisza Stara Kuźnia pokonał wysoko LZS Kadłubiec i przypieczętował awans do A klasy.

Do końca sezonu w opolskiej A klasy (grupa XII) pozostała jedna kolejka, a Zawisza ma sześć punktów przewagi nad drugim miejscem - LZS Raszowa. W niedzielnym meczu piłkarze Zawiszy wygrali z LZS Kadłubiec 8:0. Już do przerwy kwestia wygranej była przesądzona, bo zawodnicy ze Starej Kuźni prowadzili 5:0 po hat-tricku Łukasza Bryma i dwóch golach Krzysztofa Tęczy. Po przerwie wynik podwyższyli Adam Brym, Tomasz Mikłasz i Łukasz Rus. Krótko po gwizdku fani zgromadzeni na boisku świętowali z piłkarzami awans do A klasy. Polał się szampan i odpalono race. Ostatnie 10 sezonów Zawisza spędził w B klasie.

LZS Zawisza Stara Kuźnia - LZS Kadłubiec 8:0 (5:0)

Krzysztof Tęcza 13., 42., Łukasz Brym 19., 26., 30., Adam Brym 48., Tomasz Mikłasz 87., Łukasz Rus 89.

Żółte kartki: brak

Zawisza: Cezary Zerbe - Rafał Malik (10. Patryk Szewerda), Artur Rosół (53. Łukasz Rus), Łukasz Brym (60. Mateusz Brym), Adam Brym, Kamil Złotek (51. Mariusz Bengsch), Jeremiasz Tyszewski (58. Bartosz Chwastek), Łukasz Szostak (49. Jarosław Migdał), Dawid Dziurzyński, Grzegorz Ciesielka (56. Tomasz Mikłasz), Krzysztof Tęcza. Trener: Łukasz Szostak.

Kadłubiec: Łukasz Kluge - Tomasz Bula, Mariusz Bula, Marek Gola, Michał Ciupka, Dawid Bula, Dawid Gatner, Michał Woźnica, Michał Gawlik (46. Dominik Korzenietz), Piotr Romankow, Mariusz Niemiec. Trener: Eryk Bula.