Wysoka porażka rezerw Piasta

03.06.2018 13:52 | 0 komentarzy | ango

W przedostatniej kolejce Haiz IV Ligi Piast II Gliwice przegrał na własnym boisku z Sarmacją Będzin 0:5

Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała tak wysokiej porażki Piasta. W pierwszych 45 minutach kibice obecni na stadionie Carbo Gliwice zobaczyli tylko jedną bramkę, w 16 minucie dośrodkowanie Kacpra Zawadzkiego wykorzystał Daniel Sroka uderzając piłkę głową z bliskiej odległości. Gospodarze mieli jednak sporo szczęścia, gdyż dwukrotnie poprzeczka ratowała ich zespół, najpierw w 23 minucie po strzale Zawadzkiego, a dwanaście minut później po uderzeniu Lesika zza pola karnego. W drugiej festiwal strzelecki rozpoczął Makowski podwyższając w 52 minucie wynik na 2:0. Dziesięć minut później kolejnego gola dla Sarmacji zdobył Dyrda. w 74 minucie było już 4:0, precyzyjnym strzałem zza pola karnego popisał się Lesik. Wynik spotkania minutę później ustalił Zawadzki.

W ostatniej kolejce Piast II Gliwice zmierzy się 9 czerwca na wyjeździe z Wartą Zawiercie.

Piast II Gliwice - Sarmacja Będzin 0:5 (0:1)

Bramki: Sroka, Makowski, Dyrda, Lesik, Zawadzki

Piast II Gliwice: Freiag, Maziarz, Borowski, Broda, Jończyk (76. Jasiński), Jelonek, CHowaniec, Pociecha, Mójta, Spende, Sulima

Sarmacja Będzin: Maciejowski, Sroka, Balul, Wandzik (46. Derlatka), Misztal, Jędrzejczyk, Dyrda (78' Maj), Lesik (76' Gruszka), Tyszczak, Makowski, Zawadzki.