środa, 29 czerwca 2022

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

RSS

Stal Kuźnia Raciborska ciągle w walce o powrót do A klasy [ZDJĘCIA]

04.06.2018 12:41 | 0 komentarzy | kozz

Niesamowita końcówka w raciborskiej B klasie. Aż cztery drużyny wciąż liczą się w walce o awans. Wśród nich jest Stal z Kuźni Raciborskiej, która chce po roku przerwy wrócić do A klasy. W niedzielę na wyjeździe pokonała LKS Gamów 2:1.

Stal Kuźnia Raciborska ciągle w walce o powrót do A klasy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jeszcze kilka kolejek temu piłkarze z Kuźni Raciborskiej pewnie zasiadali na fotelu lidera. Ostatnie wpadki w kluczowej rywalizacji z Górkami Śląskimi oraz z niżej notowanymi Ocicami Racibórz sprawiły, że peleton dogonił młodą ekipę z Kuźni Raciborskiej i to Stal jest teraz poza strefą premiowaną awansem. Aby nie wypaść z rywalizacji kuźnianie musieli zdobyć trzy punkty z niewygodnym rywalem jakim jest LKS Gamów.

Zaczęło się dobrze dla przyjezdnych. Stal objęła prowadzenie po golu Damiana Słupiny w 11. minucie meczu. Gdy wydawało się, że piłkarze z Kuźni Raciborskiej przejmą kontrolę gola wyrównującego zdobył Mateusz Strzedula. Zaskoczona ekipa z Kuźni długo nie umiała się pozbierać i to Gamów stwarzał groźniejsze sytuacje. Po przerwie drugą swoją bramkę zdobył Słupina i było to trafienie na wagę trzech punktów.

W tabeli panuje ścisk jakiego nie było od sezonu 2009/10, aczkolwiek teraz rywalizacja jest jeszcze bardziej zacięta. Smaczku rozgrywkom dodaje fakt, iż bezpośredni rywale zmierzą się ze sobą w ostatnich kolejkach. Już za tydzień Stal Kuźnia Raciborska podejmie LKS 07 Markowice, a za dwa tygodnie LKS Pawłów zmierzy się u siebie z LKS Górki Śląskie. W tabeli prowadzi Pawłów (66 pkt), przed Markowicami (65), Kuźnią Raciborską (65) i Górkami Śląskimi (65).

LKS Gamów - KS Stal Kuźnia Raciborska 1:2 (1:1)

Mateusz Strzedula 21. - Damian Słupina 11., 58.

Żółte kartki: Mateusz Twaróg (Gamów) - Damian Słupina (Stal)

Sędziowali: Zdzisław Małys, Grzegorz Wojda, Michał Brzostek (KS Racibórz)

LKS Gamów: Marek Pawlik - Grzegorz Czekała, Marcin Wilczek (65. Rafał Strzeduła), Mateusz Strzedula, Dawid Rzodeczko, Marcin Neukirch, Rafał Wilczek (45. Adrian Czekała), Mateusz Twaróg (75. Aleksander Waniek), Michał Nowak, Mateusz Pieruszka, Mateusz Strzeduła.

KS Stal: Damian Hareńczuk - Rafał Żymełka, Marcin Cyburt (55. Sebastian Dziadura), Damian Słupina, Jacek Jakoniuk, Łukasz Żak, Krzysztof Szabałowski (90. Mariusz Horoń), Robert Telma, Mateusz Grzesik, Łukasz Kijas, Szymon Szabałowski (65. Adam Szczypka). Trener: Jacek Jakoniuk.