Zapaśnicy Unii Racibórz z medalami na zawodach w Słowacji

04.06.2018 18:19 | 0 komentarzy | kozz
W miniony weekend zawodnicy MKZ Unia Racibórz startowali w dobrze obsadzonym -  Międzynarodowym Turnieju w zapasach stylu klasycznym -  Dunajska Streda.

Na zawodach w Słowacji rywalizowali zawodnicy z 11 państw. Polskę reprezentował klub z Raciborza. Unici z pewnością mogą zaliczyć turniej do udanych. Z grona sześciu startujących zawodników, pięciu udało się wywalczyć medale. W kategorii do 33 kg, 2. miejsce zajął Kajetan Jakubowski, który w finale przy wyniku 5:5 uległ zawodnikowi z Ukrainy. Stało się tak dlatego, że Kajetan jako ostatni stracił punkty, dlatego zgodnie z regulaminem wygrana przyznana została jego przeciwnikowi. W kategorii do 37 kg złoty medal wywalczył Ignacy Kosmala, który w finale wygrał z zawodnikiem z Ukrainy przez położenie na łopatki. Kategoria Ignacego była bardzo dobrze obsadzona, ale  mimo to nasz zawodnik potrafił sprostać przeciwnikom. W wadze do 57 kg zwyciężył Marcin Szymiczek, który w walce finałowej przez przewagę techniczną wygrał z zawodnikiem z Czech. Kolejnym medalistą z raciborskiej Unii  został Wojciech Iwanowski. Zawodnik startujący w kategorii do 63 kg wywalczył brązowy medal. Wojtek wygrał dwa pojedynki i dwa przegrał. Kolejny brązowy medal wywalczył startujący w kategorii do 85 kg Karol Staniewicz.  W zawodach brał jeszcze udział Maciej Krupa, który tym razem zajął dalszą pozycję. W klasyfikacji drużynowej Miejski Klub Zapasniczy Unia Racibórz wywalczył wysokie 5. miejsce.