Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

Porażka rezerw Górnika skomplikowała ich sytuację

04.06.2018 19:30 | 0 komentarzy | ango

Górnik II Zabrze przegrał z Pniówkiem Pawłowice 0:4 (0:1) i do samego końca będzie walczyć o utrzymanie

Po czwartkowym remisie z Ruchem Zdzieszowice 2:2, zawodnicy z Zabrza mieli trzy punkty przewagi nad Pniówkiem. Niedzielny mecz obu drużyn był tym z gatunku o życie.

Pniówek od początku był stroną przeważającą, jednak swoją przewagę udało im się udokumentować dopiero w 42 minucie, gdy dośrodkowanie Pieczki na bramkę zamienił Goik. Na przerwę zawodnicy z Zabrza schodzili więc w nienajlepszych humorach, ponieważ nie dość, że stracili przed przerwą bramkę, to także… stracili zawodnika, gdyż w 45 minucie drugą żółtą kartkę w tym meczu zobaczył Shevelyukhin. Ledwie zabrzmiał gwizdek sędziego na rozpoczęcie drugiej połowy a już było 2:0, drugą bramkę dla Pniówka zdobył Adamek. Zawodnicy z Pawłowic jeszcze dwukrotnie trafiali do bramki gości, najpierw swojego drugiego gola zdobył Adamek, a wynik spotkania ustalił Szczyrba.

Pniówek Pawłowice Śląskie 4-0 Górnik II Zabrze

Bramki: Goik, Adamek 2, Szczyrba

Żółte kartki: Szary, Gocyk - Shevelyukhin, Kopia, Michalski, Polak.

Czerwona kartka: Shevelyukhin

Pniówek Pawłowice Śląskie: Gocyk, Przybyła, Adamek, Szary, Ciuberek (67. Szczyrba), Wyuwer (71. Herasymov, Goik, Nowara, Pieczka, Glenc (69. Witkowski), Szatkowski (71. Krakowski)

Górnik II Zabrze: Buszka,Michalski (56. Wira), Kopia, Kulanek, Shevelyukhin, Liszka, Ściślak (69.Cybulski), Kubica, Wiśniewski, Pawłowski (Wenglorz), Wojdanowski (45.Polak)

Kolejny mecz Zabrzanie rozegrają 9 czerwca z Falubazem Zielona Góra, który żegna się z III ligą. Początek meczu o 18.00