Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Kolizja na Zalewie Rybnickim

06.06.2018 08:16 | 0 komentarzy | kozz

Śląska Liga Regatowa weszła w decydującą fazę. ATH Bielsko wygrało 3 rundę. W miniony weekend na Zalewie Rybnickim odbyła się trzecia runda żeglarskich rozgrywek ligowych dla lokalnych zawodników, klubów żeglarskich i firm.

Kolizja na Zalewie Rybnickim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tym razem zdecydowanie najlepszymi okazali się żeglarze z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej ze sternikiem Pawłem Fałatem. Niedzielna pogoda nie rozpieszczała zawodników i organizatorów. Wpierw deszcz i wiatr, potem się wypogodziło, ale wiatru starczyło na 3 wyścigi. Na szczęście po godzinie przerwy wiatr wrócił i można było rozegrać planowane 6 wyścigów pod pełnymi żaglami.

Po dwóch miejscach na podium, załoga ATH tym razem okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając pierwsze 3 wyścigi i zapewniając sobie zwycięstwo w tej rundzie. Za ich plecami niespodziewanie wyrównana walkę stoczyły załogi Inżbudu, Aspektu oraz - i tu niespodzianka - dziewczyny ze Śląskiego Yacht Clubu. Do ostatniego wyścigu ważyły się losy układu załóg na podium i dopiero wygraną w ostatnim wyścigu srebro zapewnił sobie lider rankingu czyli Inżbud, a Aspekt zakończył regaty na remisie punktowym z SYC. Dodatkowo doszło do kolizji pomiędzy tymi dwoma załogami i komisja regatowa musiała rozstrzygać skomplikowany protest. Finalnie 3 miejsce przypadło Aspektowi dzięki lepszym miejscom w poszczególnych wyścigach. Kolejne 2 miejsca zajęły załogi Ecol i Wasko, które po kolejnych roszadach w składzie straciły trochę na szybkości i sprawności manewrów.

Klasyfikacja końcowa 3 rundy Ślaskiej Ligi Regatowej

Wyniki:

 1. Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej - 3 pkt
 2. Grupa Inzbud - 5 pkt
 3. Aspekt – 6 pkt
 4. Śląski Yacht Club - 6 pkt
 5. Ecol Spółka z o.o. - 9 pkt
 6. WASKO SA - 10 pkt

Klasyfikacja po 3 rundach jest bardzo ciekawa i gwarantuje emocje w ostatnich regatach za 2 tygodnie, gdzie punkty rankingowe liczone sa podwójnie.

 1. Inżbud - 19 pkt
 2. ATH - 16 pkt
 3. Aspekt - 13 pkt
 4. SYC K4D - 7 pkt
 5. ECOL - 6 pkt
 6. Wasko - 5 pkt

Finałowe Regaty odbędą się na Zalewie Rybnickim 17 czerwca, a bazą regat jest Hotel i Restauracja Stodoły.

Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR/

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy Miasta Rybnik.

Podobne projekty organizowane są od kilku lat również w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.