środa, 28 lipca 2021

imieniny: Aidy, Innocentego, Marceli

RSS

Zdewastowali drogę. Zawodów nie będzie

07.06.2018 21:10 | 0 komentarzy | kozz

Co roku w Modzurowie (gm. Rudnik) rozgrywane były zawody rolkarskie. W tym roku i w przyszłych latach być może w ogóle ich już nie będzie, bo ciężki transport zniszczył drogę.

Zdewastowali drogę. Zawodów nie będzie
Największa dziura na trasie Modzurów - Pawłów. / fot. czytelnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piękna nowa droga z Modzurowa do Pawłowa, która została oddana po remoncie kilka lat temu teraz miejscami przypomina drogę nieremontowaną przez dziesięciolecia. W związku z tym, że była to jedna z równiejszych dróg w powiecie raciborskim, to Kazimierz Grycman wraz z grupą zapaleńców organizował tam zawody rolkarskie. Z przyjemnością patrzyło się, gdy zawodnicy "śmigali" po trasie jak po tafli lodu. W siedmioletniej historii zawodów zaliczanych także do Pucharu Śląska na listach startowych można było dostrzec rolkarzy nie tylko z całej Polski, ale także z zagranicy jak chociażby z Łotwy czy Ukrainy.

Zawodów w tym roku nie będzie, a najprawdopodobniej w kolejnych latach również nie, bo miejscami droga jest w gorszym niż fatalnym stanie. Jak mówią miejscowi to wszystko wina firm i ciężkiego transportu, który tamtędy się przemieszcza. - Jedna z dziur zajmuje 90 proc. szerokości jezdni, co eliminuje trasę z jakichkolwiek zawodów rolkarskich - powiedział organizator Kazimierz Grycman.

To była jedyna impreza, która rozsławiała małą wioseczkę na cały kraj. - Mogli to od razu zrobić, gdy zaczynało niszczeć, a tak to nie wiem na co czekali. Widocznie ludzie odpowiedzialni za to są mądrzejsi i wiedzieli co robią - dodał Grycman.

Wcześniej popularny "Kazik" organizował podobne zawody w Ciechowicach (gm. Nędza). Impreza, która cieszyła się sporym zainteresowaniem znika z mapy Polski. Czy będzie w innym miejscu? - Znam ciekawą lokalizację na Opolszczyźnie, ale nie jestem do niej jeszcze przekonany. Prawdą jest to, że na dzień dzisiejszy nic nie planuje. Podejrzewałem, że prędzej czy później zawody w Modzurowie się skończą - powiedział nam organizator zawodów rolkarskich.