Unia Turza Śląska żegna się z III ligą

10.06.2018 11:47 | 0 komentarzy | adi

Unia Turza Śląska w dramatycznych okolicznościach przegrała z rezerwami Miedzi Legnica. Porażka oznacza spadek szczebel niżej.

Na dwie kolejki przed końcem III grupy III ligi Unia Turza Śląska zajmowała 16. miejsce i miała pięć punktów straty do drugiej drużyny Miedzi Legnica i sześć do rezerw Górnika Zabrze. W trakcie pierwszej połowy nadzieje na to, że uda się odrobić dystans do przeciwników, bo na nieco ponad 10 minut przed przerwą gola dla Unii zdobył Sławomir Musiolik. Gospodarze zdołali jednak tuż przed zejściem do szatni wyrównać.

Remis niewiele dawał gościom, których ratować mogły jedynie trzy punkty, jednak nie udało się nawet dowieźć do końca remisu. W doliczonym czasie gry bramkę z rzutu karnego zdobył Sebastian Surmaj. Gol ten przypieczętował spadek Unii do IV ligi.

13 czerwca Unia zagra ostatni mecz w III lidze. O godzinie 18:00 rozpocznie się spotkanie z Rekordem Bielsko-Biała.

Miedź II Legnica - Unia Turza Śląska 2:1

Bramki: Mateusz Zatwarnicki 44., Sebastian Surmaj 90. (rzut karny) - Sławomir Musiolik 34.