Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

14.06.2018 12:30 | 11 komentarzy | art, juk, mak

Ta wiadomość z pewnością wyjątkowo ucieszy wszystkich miłośników piłki nożnej i zagorzałych kibiców, którzy wspólnie chcieliby poczuć atmosferę najważniejszych rozgrywek piłkarskich. A przy okazji wspólnie kibicować naszej reprezentacji w walce o mistrzostwo świata. W kilku miejscach powiatu zostaną uruchomione oficjalne strefy kibica, gdzie mieszkańcy będą mogli zobaczyć piłkarskie rozgrywki, w tym oczywiście mecze „biało-czerwonych”. Największa w Wodzisławiu.

Mundialowe strefy kibica w powiecie wodzisławskim
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto wygra Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej? (2018)

Marklowice

Strefa kibica powstanie w Gminnym Ośrodku Sportu przy ul. Astrów. - Udostępnimy salę, w której mieszkańcy będą mogli zobaczyć na dużym ekranie transmisję wszystkich meczów nadchodzących mistrzostw - mówi Jacek Pawelec, dyrektor Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej w Marklowicach. Gmina wykupi od Telewizji Polskiej niekomercyjny pakiet w wysokości 2 tys. zł. Pakiet obejmuje możliwość korzystania z sygnału telewizyjnego kanałów TVP podczas trwania mistrzostw. Ze względu na niekomercyjny charakter licencji wstęp na strefę będzie bezpłatny. Nie będzie również możliwości zakupu napojów alkoholowych w tym również piwa.

Gogołowa

Strefa powstanie w Ośrodku Kultury, gdzie kibice wspierali już drużynę narodową podczas ostatnich piłkarskich Mistrzostw Europy. GOKiR wykupił pakiet o wartości 3 tys. zł, dzięki czemu kibice będą mogli obejrzeć w ośrodku wszystkie mecze.

Gorzyce

Oficjalna strefa kibica powstanie również w Gorzycach, w namiocie, który zostanie rozstawiony przy basenie Nautica. Będzie można tam oglądać wszystkie mecze mistrzostw już od 14 czerwca. Organizatorzy starają się również, by kibice mieli możliwość skorzystania z mobilnego punktu gastronomicznego.

Wodzisław Śl.

Wodzisław też będzie miał swoją strefę kibica. I to nie w byle jakim miejscu, bo na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Trzy wzgórza. W sąsiedztwie amfiteatru zostanie ustawiony specjalny namiot. Namiot jest niezbędny, bo mecze będą pokazywane o różnych porach, więc jasne światło dnia mogłoby przeszkadzać w odbiorze. Co ważne, strefa kibica ruszy 19 czerwca, czyli w dniu, kiedy swój pierwszy mecz rozegra reprezentacja Polski. Na terenie strefy kibice będą mogli korzystać z małej gastronomii. Będzie można też raczyć się złocistym trunkiem, czyli piwem.

Pszów

W Pszowie na razie nie zanosi się, by włodarze zorganizowali podobne przedsięwzięcie. Choć może się to zmienić. Urzędnicy po naszym zapytaniu uznali, że jest to niezły pomysł. - Dziękujemy za sugestię. Skoro mamy sprzęt na kino plenerowe, to również możemy zorganizować pokazy meczów - stwierdzili pszowscy urzędnicy. Ostatecznie jednak póki co miasto nie będzie organizować strefy kibica. Możliwe, że sytuacja zmieni się, kiedy nasza reprezentacja dojdzie do dalszej fazy rozgrywek.

Od kiedy grają

Mistrzostwa świata w Rosji potrwają od 14 czerwca do 15 lipca. Podczas zawodów zostanie rozegranych 64 spotkań na 12 stadionach, m.in. w Moskwie, Sankt Petersburgu, Kaliningradzie, Kazaniu oraz Soczi. W turnieju wezmą udział 32 reprezentacje krajów. Polska drużyna swoje mecze grupowe rozegra 19, 24 i 28 czerwca. Przeciwnikami „biało-czerwonych” są Senegal, Kolumbia oraz Japonia. (red.)