Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

W weekend finał Śląskiej Ligi Regatowej

15.06.2018 21:52 | 0 komentarzy | adi

W weekend dowiemy się, kto wygra Śląską Ligę Regatową. Po trzech rundach kwestia zwycięzcy wciąż jest otwarta.

W weekend finał Śląskiej Ligi Regatowej
Fot. Gwidon Libera, MT Partners
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po trzech rundach liderem jest Inżbud Rybnik, ale szanse na zwycięstwo mają też ATH Bielsko Biała i Aspekt Radzionków. Finałowe regaty odbędą się w niedzielę na przystani Hotelu Stodoły nad Zalewem Rybnickim. Wystartuje 6 załóg na 4 dostarczanych przez organizatorów jachtach regatowych Skippi 650.

- Jesteśmy dobrze przygotowani do finału. Naszym celem jest wygrana i obrona Pucharu z poprzedniego sezonu, ale zdajemy sobie sprawę, że konkurenci są bardzo mocni. W ostatnich regatach ATH było poza naszym zasięgiem i jeśli to powtórzy się w tych regatach to niestety przegramy cała ligę – przyznał Grzegorz Niemczyk, sternik Inżbudu.

- Bardzo dużo trenujemy, pływamy na różnych jachtach w wielu regatach. To przynosi efekty, bo jesteśmy coraz lepiej zgrani i mamy tzw. "gaz". Mamy plan na finał i chcemy pokusić się o odebranie Pucharu Inżbudowi - zapowiedział Paweł Fałat z ATH.

Klasyfikacja generalna

1. Inżbud - 19 pkt

2. ATH - 16 pkt

3. Aspekt - 13 pkt

4. SYC K4D - 7 pkt

5. ECOL - 6 pkt

6. Wasko - 5 pkt

Start regat około godziny 11:00, a zakończenie planowane jest około godziny 16:00. Więcej informacji można uzyskać u organizatora regat na www.ligiregatowe.pl lub na profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/LigaSLR

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy miasta Rybnik. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów regatowych dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach. Formuła ligi jest łatwa i dostępna dla wszystkich a doskonałą zabawę i dużą dawkę adrenaliny zapewniają szybkie i sprawne jachty oraz krótkie intensywne wyścigi.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata "Polish Match Tour", Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 6 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.