Górki Śląskie odrobiły straty, ale do A klasy awansował Pawłów [ZDJĘCIA]

16.06.2018 18:51 | 0 komentarzy | kozz

Bardzo ciekawy, toczony w szybkim tempie mecz obejrzeli kibice w Pawłowie. Ostatni mecz tego sezonu w raciborskiej B klasie zakończył się remisem 3:3.

Gospodarze - LKS Pawłów, którzy przystępowali do meczu z jednym punktem przewagi nad rywalem z Górek Śląskich szybko objęli prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Andrzej Wiglenda. Sześć minut później pięknym trafieniem z dystansu popisał się Leszek Nieckarz i było już 2:0. Przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Adrian Kuś, ale po chwili Pawłów znów prowadził dwoma bramkami. Na 3:1 znów trafił Wiglenda. Po przerwie Górki nie mając nic do stracenia ruszyli do zmasowanych ataków. Pawłów skupił się na obronie wyniku i skończyło się to źle. Na 3:2 z karnego kontakt dał Karol Rek. Na 20 minut przed końcem Górki wyrównały, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Gol na 3:3 padł kilka minut później, a na listę strzelców wpisał się Kamil Bytomski. Górki mogły ten mecz wygrać, ale z kolejnego rzutu karnego w poprzeczkę trafił Karol Rek. Mecz zakończył się remisem 3:3, a to oznacza, że Pawłów ma zagwarantowany awans do A klasy. Zespół Trzęsińskiego jest liderem i tylko Stal Kuźnia Raciborska grająca w niedzielę z rezerwami Naprzodu Czyżowice, może zepchnąć Pawłów z pierwszego miejsca. Górki w przypadku wygranej Kuźni zajmą trzecie miejsce dające baraż o awans. Jeśli Kuźnia przegra lub zremisuje, Górki zajmą drugie miejsce w tabeli i uzyskają bezpośredni awans.

LKS Pawłów - LKS Górki Śląskie 3:3 (3:1)

Andrzej Wiglenda 7., 42., Leszek Nieckarz 13. - Adrian Kuś 38., Karol Rek 49.-k., Kamil Bytomski 74.

Sędziowali: Sławomir Kozioł, Mirosław Niedziela, Dariusz Lenort (KS Racibórz)

Żółte kartki: Aleksander Herud (Pawłów) - Jakub Pytel (Górki)

LKS Pawłów: Artur Daszek - Paweł Bednarz (77. Tomasz Gromala), Mateusz Młot, Bartłomiej Sobek, Kamil Szlufarski, Andrzej Cięcinka (45. Dominik Nowak), Aleksander Herud, Leszek Nieckarz (78. Michael Dokupil), Mateusz Płaczek, Andrzej Wiglenda, Marcin Rusin (67. Rafał Wiglenda). Trener: Tomasz Trzęsiński.

LKS Górki Śląskie: Andrzej Mazurek - Szymon Napora (45. Jakub Pytel), Krzysztof Rek, Karol Rek, Kamil Bytomski, Paweł Łukoszek, Łukasz Czerny, Krzysztof Merkel, Marcin Jureczko, Mateusz Jureczko, Adrian Kuś. Opiekun: Michał Brachmański.