Poniedziałek, 26 września 2022

imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza

RSS

Z Akademii Talentów do Jastrzębskiego Węgla

20.06.2018 22:36 | 0 komentarzy | adi

Patryk Czyrniański w nowym sezonie przeniesie się z Akademii Talentów do pierwszej drużyny Jastrzębskiego Węgla.

Z Akademii Talentów do Jastrzębskiego Węgla
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

19-latek w jastrzębskiej Akademii Talentów grał od sezonu 2012/2014. Zaczynał jako środkowy bloku, ale z czasem zmienił pozycję i w ekipie trenera Ferdinando De Giorgiego ma być przyjmującym.

- Cieszę się bardzo, że trener De Giorgi widzi dla mnie miejsce w swojej drużynie. Mam nadzieję, że coś wniosę do zespołu i będę w stanie w jakiś sposób pomóc drużynie. Jestem szczęśliwy, że w tak młodym wieku trafiam do PlusLigi – podkreśla Czyrniański.

Czyrniański jest mistrzem Polski młodzików z 2014 roku, brązowym medalistą mistrzostw Polski kadetów z 2015 roku, mistrzem Polski kadetów z 2016 roku, srebrnym medalistą mistrzostw Polski juniorów z 2016 roku, a także mistrzem Polski juniorów z 2017 roku. W 2014 roku wybrano go najlepszym atakującym mistrzostw, natomiast w 2016 roku MVP oraz najlepszym atakującym mistrzostw. Jest młodzieżowym reprezentantem Polski.

- Jastrzębski Węgiel mocno inwestuje w młodzież, czego dowodem jest prężnie rozwijający się projekt Akademii Talentów. Przyjęliśmy w Klubie zasadę, aby w każdym kolejnym sezonie nasi najzdolniejsi wychowankowie trafiali do seniorskiego zespołu Jastrzębskiego Węgla. Mamy świadomość tego, że przeskok pomiędzy siatkówką młodzieżową, a PlusLigą jest ogromny, ale już sama możliwość trenowania i przebywania w pierwszym zespole, pod okiem takiej trenerskiej sławy jak „Fefe” De Giorgi, powinna być dla tych chłopców bodźcem do wytężonej pracy. Patryk uchodzi za wielki talent. Liczę na to, że będziemy mieli z niego pożytek - mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Patryk Czyrniański

Ur. 16.03.1999r.

Wzrost/waga: 200 cm/86 kg

Zasięg w ataku: 358 cm

Zasięg w bloku: 335 cm