Pięć medali zapaśników Unii Racibórz na Mistrzostwach Polski seniorów

25.06.2018 11:09 | 0 komentarzy | dud

Zapaśnicy Unii Racibórz wywalczyli aż pięć medali: złoty i cztery brązowe podczas rozgrywanych w miniony weekend (22- 23.06) w Radomiu LXXXVIII Mistrzostw Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym.

Najlepiej z grona raciborskich zawodników zaprezentował się Mateusz Szewczuk, który okazał się bezkonkurencyjny w wadze do 63 kg. Podopieczny Ryszarda Wolnego pokonał w finale Karola Sochę z AKS-u Piotrków Trybunalski i po raz pierwszy w karierze sięgnął po tytuł mistrza Polski w gronie seniorów.
Dawid Ersetic zajął trzecie miejsce w rywalizacji zawodników kategorii wagowej 60 kg. Kolejne medale dla Unii wywalczyli Arkadiusz Gucik i Grzegorz Wanke. Obaj sięgnęli po brązowe medale w wadze 67 kg. Brązowy krążek zdobył także Mateusz Wolny, który startował w limicie wagowym 77 kg. Na 9.miejscu zawody ukończył Jakub Majdański (77 kg), a na 10.pozycji Filip Świerczewski (72 kg). W klasyfikacji drużynowej Unia Racibórz uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Wygrał Olimpijczyk Radom.