Czwartek, 30 listopada 2023

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Kamień wygrał Mundial dla Dzielnic [ZDJĘCIA]

25.06.2018 14:50 | 0 komentarzy | dud

Dwa lata temu podczas EURO 2016 dla Dzielnic w finale Ochojec wygrał z Chwałowicami. W tegorocznym finale Mundialu 2018 obrońcy tytułu się nie zameldowali, choć stanęli na podium zwyciężając w meczu o 3 miejsce 7:0 ze Stodołami. W finale zmierzyły się natomiast ekipy gospodarzy i Kamienia.

Kamień wygrał Mundial dla Dzielnic [ZDJĘCIA]
fot. Jacek Guzik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatecznie Puchar Prezydenta Miasta Rybnika wznieśli zawodnicy z Kamienia, którzy po remisie 2:2 w finałowym meczu z Golejowem, lepiej wykonywali "jedenastki" i po emocjonującej serii karnych (2:0) pokonali świetnie dysponowanych gospodarzy turnieju.

Na otarcie łez w Golejowie pozostał tytuł "króla strzelców" zawodów. Najlepszym napastnikiem okazał się Zbigniew Rabczewski z 10. trafieniami.

Trzecie miejsce zajęli zwycięzcy sprzed dwóch lat - ekipa Ochojca, która w meczu o 3 miejsce łatwo wygrała ze zmęczonymi trudami turnieju Stodołami. Na szczęście po zawodach wszyscy mogli zregenerować siły przy kiełbasce z grilla. 

Faza grupowa i półfinały udowodniły, że Golejów będzie nie tylko gospodarzem, ale i faworytem Mundialu dla Dzielnic. Można powiedzieć, że do finału gospodarze przeszli jak burza, pokonując po drodze Stodoły aż 10:0, Ochojec 4:0, remisując 2:2 z Kamieniem i gromiąc w półfinale Stodoły 9:2. Mimo że Golejów nie zaznał w turnieju porażki, to jednak nie wygrał upragnionego pucharu.

Puchar, będący repliką Pucharu Świata FIFA, jedzie do Kamienia, który z meczu na mecz się rozkręcał. W fazie grupowej Kamień rozpoczął od przegranej 4:1 z Ochojcem, później był remis 2:2 z Golejowem i na koniec zwycięstwo 10:1 ze Stodołami. W półfinale, po zaciętym i wyrównanym spotkaniu, zawodnicy z Kamienia byli minimalnie lepsi od ochojczan, wygrywając 2:0. A w finale, dzięki znakomitej dyspozycji bramkarza, po remisie 2:2 w regulaminowym czasie gry, ekipa z Kamienia pokonała po karnych Golejów 2:0.

Mundial 2018 dla Rybnickich Dzielnic przeszedł do historii. Kolejna impreza, jak zapowiada pomysłodawca turnieju i Przewodniczący Zarządu Dzielnicy Golejów Arkadiusz Trzebuniak, za dwa lata z okazji EURO 2020. Wręczenie pucharu, medali i nagród za tegoroczny mundial odbędzie się natomiast 30 czerwca podczas festynu średniowiecznego w Golejowie.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl