Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Niecodzienny Runmageddon na hałdach kopalni

28.06.2018 12:32 | 0 komentarzy | kozz

Ekstremalna przygoda dla dzieci i dorosłych w niecodziennym, górniczym klimacie, tak zapowiada się pierwszy dwudniowy i otwarty dla wszystkich Runmageddon Silesia JSW S.A. „Górnicy Pamiętamy – 5.05.2018” w aktywnej kopalni węgla kamiennego „Pniówek”.

Niecodzienny Runmageddon na hałdach kopalni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już w najbliższy weekend osoby, które wezmą udział w Runmageddonie Silesia JSW S.A. będą miały okazję poznać zamknięte dla odwiedzających tereny aktywnej kopalni węgla kamiennego „Pniówek”. Dzięki trasom Runmageddonu dotrą tam, gdzie na co dzień nikt poza górnikami nie ma dostępu. To nie będzie bieg po trawie w leśnym otoczeniu, to będzie prawdziwa górnicza przeprawa przez industrialne tereny kopalni. Runmageddończycy biec będą po aktywnym zwale, a także po wysokich hałdach, z których roztaczać będzie się piękny widok na pokopalniane, wędkarskie stawy i tereny zielone. Sprawdzą swoje sportowe możliwości pokonując unikalne, górnicze przeszkody.

Zjadą z wysokiego wzniesienia po kilkudziesięciometrowej „Zjeżdżalni”. Pokonają, przygotowaną nad stawami oblewającymi hałdy „Tyrolkę”, a także zmierzą się z typowymi dla kopalni „Ringami Górniczymi” i „Wozidłami”. Wejdą do wielkiego kontenera ze szlamem.

Będę musieli stanąć twarzą w twarz z najtrudniejszymi przeszkodami Runmageddonu. Zatańczą na konstrukcji z rurami:„Pole dance”. Niczym strażacy, będą się wspinać i zjeżdżać po „Firmanie”. Sprawdzą siłę rąk pokonując „Multirig”. Przetestują swoją skoczność mierząc się z „Aquaman’em” i skokiem na linie „Indianą XXL”.

Kibice będą mogli podziwiać zmagania startujących w przygotowanym specjalnie Miasteczku Kibica. Dla nich Organizator również przewidział wiele atrakcji. W specjalnej strefie zaprezentowany zostanie sprzęt ratownictwa górniczego. Kibice będą mogli sprawdzić swoje siły w Strefie Challenge, posmakować kuchni świata w Strefie Gastro oraz odpocząć w Strefie Chillout. Runmageddon Silesia JSW S.A. będzie świetną okazją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych do spędzenia aktywnego i niezapomnianego weekendu z ekstremalną zabawą.

Plan Wydarzenia

W sobotę o godzinie 7:40 wystartują uczestnicy serii Elite formuły Rekrut, którzy pobiegną w dwóch turach. Od 8:00 do 11:30 co 15 minut startować będą uczestnicy formuły Rekrut, którzy pokonywać będą 6 kilometrowy dystans najeżony ponad 30 przeszkodami. Od godziny 12:00 rozpoczną się specjalne serie Runmageddonu dla górników, którzy swoim biegiem upamiętniać będą ofiary tragedii w KWK „Zofiówka”.

O 10:20 wybiegnie pierwsza seria dzieci, które zmierzą się z 10 przeszkodami i jednokilometrową trasą Runmageddon Kids. Kolejne starty odbywać się będą, co 20 minut i potrwają do godziny 13:00. Dzieci startować będą w trzech grupach wiekowych 4-5, 6-8 i 9-11 lat. Miedzy 16:30, a 17:15 na starcie staną śmiałkowie, którzy pokonają dystans 3 kilometry i ponad 15 przeszkód formuły Runmageddon Intro.

Wieczorem o 21:45 do 22:30 rozpocznie się nocna wersja formuły Nocnym Rekrut, podczas której uczestnicy w ciemnościach przemierzać będą tereny kopalni. Niedzielny dzień rozpoczną dwie serie Elite formuły Classic o godzinach 8:00 i 8:10. Następnie, od 8:15 do 10:30 startować będą uczestnicy formuły Classic, których zadaniem będzie pokonanie najdłuższego dystansu tej edycji Runmageddonu, czyli 12 kilometrów najeżonych ponad 50 przeszkodami. W godzinach 10:20 – 12:00 do startu staną ponownie dzieci, które pokonają Runmageddon Kids.

Zapisy

Osoby, które nie zdążyły zapisać się do udziału w biegu poprzez stronę www. Mogą jeszcze wybrać dla siebie formułę i zapisać się osobiście w Biurze Zawodów, w godzinach jego otwarcia: piątek, 16:00-21:00, sobota: 6:00-12:00, 13:00-18:00 i 19:00-22:30, niedziela: 8:00-10:30.