Niedziela, 14 kwietnia 2024

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

Runmageddon Silesia JSW S.A. – ekstremalne biegi na terenie KWK Pniówek

01.07.2018 21:57 | 0 komentarzy | kanio

Morderczy bieg, a na trasie między innymi Tyrolka, Indiana XX, Ringi Górnicze, Aquaman by Samsung czy Fireman. To wszystko w miniony weekend w Pawłowicach. Zawodnicy wystartowali w formule Intro, Rekrut, Classic i Kids.

Runmageddon Silesia JSW S.A. – ekstremalne biegi na terenie KWK Pniówek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Runmageddon to już instytucja – impreza rozwija się w niesamowitym tempie przyciągając coraz to nowych zwolenników w każdym wieku. W biegach biorą udział całe rodziny, tworzą się grupy wędrujące po całej Polsce, a organizatorzy dbają o rozpoznawalność. Nie sposób nie zauważyć charakterystycznych koszulek, medali i innych gadżetów towarzyszących temu wydarzeniu.

Tak też było w Pawłowicach – dopisała pogoda, nie brakowało też fanów ekstremalnej rozrywki w trudnym, charakterystycznym dla Śląska terenie. W czarnym błocie, na górniczych hałdach rywalizowali ze sobą uśmiechnięci ludzie, pełni energii, wspierający się nawzajem, którzy udział w Runmageddonie traktują jak dobrą zabawę. Widać było także chęć sprawdzenia swoich możliwości, wewnętrzną walkę i grymas bólu na twarzy, a na mecie ogromne szczęście.

Myślę, że każdy kto już raz zasmakował tej sportowej przygody zostaje z Runmageddonem na dłużej, a można rozpocząć wcześnie, bo już od czwartego roku życia. Runmageddon to sprawdzian dla ciała i psychiki – sprawdzian, który zalicza większość uczestników.

Maciej Kanik | Nowiny.pl