Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Plaża Open zawita do Rybnika. Mamy aż 55 par

06.07.2018 08:41 | 0 komentarzy | kozz

Po turnieju w Dąbrowie Górniczej, Plaża Open przenosi się do Rybnika.

Plaża Open zawita do Rybnika. Mamy aż 55 par
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zawodów zgłosiło się aż 55 par, które od piątku rozpoczną rywalizację o medale. Turniej w Dąbrowie Górniczej zakończył się sporym sukcesem. Nic więc dziwnego, że siatkarki i siatkarze znów chcą wziąć udział w zawodach Plaży Open. Od piątku do niedzieli turniej odbędzie się w Rybniku, na kąpielisku Ruda. I znów będzie można podziwiać jedne z najsilniejszych drużyn w całej Polsce.

Faworytami męskich zawodów będą Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz, którzy w miniony weekend zajęli drugie miejsce w Dąbrowie Górniczej. Turniejową "dwojką" będą Michał Kądzioła i Bartłomiej Malec. Przypomnijmy, że pierwszy z zawodników grał w Dąbrowie Górniczej, ale z Jakubem Czubińskim. Teraz zawodnik, który przez lata reprezentował Polskę na zawodach Pucharu Świata, wraca do swojego nominalnego partnera. Na liście zgłoszeń są również Martin Chiniewicz/Michał Korycki (trzecie miejsce w Dąbrowie Górniczej), Stanisław Wawrzyńczyk/Piotr Ilewicz, a dziką kartę otrzymali Bartosz Mariański i Paweł Pietraszko, czyli zawodnicy na co dzień grający w halowej PlusLidze.

Wszystkie z tych drużyn zagrają w sobotnim turnieju głównym, w którym pula nagród wynosi 15 tys. złotych. W piątek odbędą się jednak kwalifikacje i tam też czeka sporo mocnych drużyn, m.in. Michał Bernyś/Mateusz Szewczyk, Patryk Baran/Krzysztof Baran czy Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski.

Jeśli chodzi o panie (pula nagród 12 tys. złotych), to do Rybnika również przyjedzie ścisła czołówka. O złoto ponownie powalczą Magdalena Saad/Agata Wawrzyńczyk, czyli zwyciężczynie z Dąbrowy Górniczej. Przed własną publicznością zagra również Monika Brzostek. Olimpijka z Rio de Janeiro zaprezentuje się ze swoją nową partnerką, czyli Anetą Kaczmarek. Na boiska wybiegną też m.in. kadrowiczki Kinga Legieta/Aleksandra Gromadowska, a dziką kartę otrzymały doświadczone Izabela Zackiewicz i Agnieszka Wołoszyn.

Kibicom zapewniamy nie tylko emocje sportowe, ale również inne atrakcje. Oprócz kąpieli na obiekcie, będzie można wziąć udziału w mundialu na wodzie czy zabawach "dzika bomba" i "Vyllejbalon". - Na niedzielnych finałach kibicom ubranym w biało-czerwone barwy rozdamy okolicznościowe koszulki Niepodległej - zachęca Marcin Strządała, dyrektor cyklu. - Równolegle będzie się również odbywał turniej Młodej Plaży, na której być może odkryjemy nowe siatkarskie talenty.

Początek piątkowych, sobotnich i niedzielnych zmagań od godz. 9. Finały będą transmitowane na żywo w TVP3 (niedziela, godz. 15 i 16). Wyniki na żywo oraz transmisja z głównego boiska na www.bdbevent.pl/wyniki.