Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Wielki sukces Dawida Węglarza

06.07.2018 08:47 | 0 komentarzy | kozz

Dawid Węglarz złotym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski w gimnastyce sportowej.

Wychowanek Klubu Gimnastycznego Radlin Dawid Węglarz zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w klasie młodzieżowca do lat 21. Oprócz złotego medalu w wieloboju gimnastycznym zdobył także srebrny medal w ćwiczeniach na kółkach i drążku. Zdobywając w wieloboju ponad 80 punktów potwierdził, że obecnie jest najlepszym polskim gimnastykiem. Drugi wychowanek radlińskiego klubu Piotr Wieczorek zdobył brązowy medal w wieloboju zajmując także 1 miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami i kółkach oraz 3 miejsce w ćwiczeniach wolnych, poręczach i drążku. Obaj radlińscy wychowankowie, podopieczni trenera kadry narodowej Leszka Blanika, obecnie zawodnicy AZS AWF Gdańsk, gdzie studiują zdominowali tegoroczne Mistrzostwa Polski zdobywając łącznie 9 medali. Dużym wydarzeniem mistrzostw było wykonanie przez Dawida Węglarza udanego skoku Leszka Blanika. W mistrzostwach Polski juniorów do lat 18 startowali również dwaj zawodnicy zaledwie 12-letni Miłosz Łucki i 15-letni Kacper Wierzba, który w finale skoku zajął 8 miejsce. Mistrzostwa Polski odbyły się w nowo wybudowanej przepięknej hali sportowej Leszka Blanika w Gdańsku. Zdaniem Leszka, Dawid posiada wszelkie predyspozycje, aby podążać jego śladem. Dawid Węglarz startując w maju w Międzynarodowym Turnieju w Porto w Portugalii zajął wysokie 3. miejsce w ćwiczeniach na kółkach.