Niedziela, 2 października 2022

imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima

RSS

Fani piłkarskich potęg zagrali dla Ali [FOTO]

07.07.2018 16:56 | 1 komentarz | art

Oficjalne fankluby FC Barcelony, Bayernu Monachium, Atletico Madryt i Vfl Bochum wzięły udział w charytatywnym turnieju piłki nożnej na rzecz Alicji Warcaby, 4-letniej dziewczynki zmagającej się z rdzeniowym zanikiem mięśni SMA3. Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia, które 7 lipca odbyło się na Orliku w Krostoszowicach był Inter Krostoszowice i Silesia Die Roten Fans Official FC Bayern Fan Club

Fani piłkarskich potęg zagrali dla Ali [FOTO]
Ala Warcaba, główna bohaterka turnieju, w otoczeniu uczestników zmagań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najważniejszą osobą tego wydarzenia była Ala. 4-latka choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną. - Rdzeniowego zaniku mięśni nie da się wyleczyć, natomiast walczymy o to by hamować postępy tej chroby. W tym celu Ala musi być rehabilitowana i to ciągle, bo jakakolwiek przerwa w rehabilitacji skutkuje wiotczeniem mięśni i postępem choroby - opowiada Tomasz Warcaba, tata Ali. Jak dodaje, istnieje lek pomagający hamować postępy choroby, ale chociaż w wielu krajach Europy jest on refundowany, to w Polsce tak  nie jest. Jakby tego było mało u dziewczynki zdiagnozowano guza oczodołu. 

Dlatego liczy się każda pomoc dla dziewczynki, również finansowa. Stąd też stała się ona bohaterką turnieju, zorganizowanego przez fanów Bayernu Monachiun. - Chcieliśmy komuś pomóc, tak się stało, że poznałem się z tatą Ali, a poprzez Piotra Łyczko poznałem Marcina Piwońskiego (prezesa Interu Krostoszowice - przyp. red.). Okazało się, że tu w Krostoszowicach jest świetny obiekt do organizacji tego typu imprez - mówi Krzysztof Popek, prezes Silesia Die Roten Fans Official FC Bayern Fan Club. 

Jedną z atrakcji turnieju była licytacja orginalnych gadżetów klubowych Bayernu Monachium. - Bawarski klub wysłał nam gadżety o wartości 300 euro - podkreśla Krzysztof Popek. Wśród nich m.in. koszulkę klubową. Licytowano również plakat z legendami piłki, także proporczyk Barcelony czy koszulkę Piotra Ćwielonga z czasów jego gry w Vfl Bochun. 

W sumie w turnieju zmagało się 10 ekip, w tym cztery wspomniane oficjalne fankluby piłkarskie, a także kilka drużyn niezrzeszonych, w których najwięcej chyba było jednak fanów Barcelony. Tak można wywnioskować z tego, że większość tych drużyn chciała pozować do zdjęć pod flagą fanklubu "Barca Polska". Wygrała ekipa Chłopaków z Wodzisławia, która w finale pokonała Fan Club Barcelony. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 1:1, w rzutach karnych lepsi okazali się jednak Chłopacy z Wodzisławia. Miejsce trzecie zajął fan club Altetico Madryt, który pokonał 1:0 DIG Świtała. 

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali Marcin Piwoński i Zbigniew Gawełczyk. 

Organizatorów nie opuszczał dobry humor. Wzorem trwającego Mundialu, na turnieju w Krostoszowicach sędziom pomagał... VAR ;)

Ali można pomóc wpłacając pieniądze na jej konto w fundacji Kawałek Nieba. W linku szczegóły tego jak można tej dzielnej dziewczynce pomóc: 

https://www.kawalek-nieba.pl/alicja-warcaba/