Poniedziałek, 17 czerwca 2024

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

"Sprowadzenie trenera Wieczorka nie było takie trudne"

14.07.2018 14:03 | 3 komentarze | adi

- Odra jest bardzo bliska jego sercu. Chce nam pomóc pójść w bardziej profesjonalnym kierunku, dlatego zdecydował się z nami pracować - mówi Sebastian Paulus, dyrektor sportowy wodzisławskiego klubu, o podpisaniu umowy z trenerem Ryszardem Wieczorkiem.

"Sprowadzenie trenera Wieczorka nie było takie trudne"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Już podczas majowej konferencji prasowej nowy dyrektor sportowy Odry Wodzisław poinformował, że celem klubu na najbliższe dwa lata jest awans do III ligi. Do wykonania tego zadania zespół ma poprowadzić trener Ryszard Wieczorek. Wydawać by się mogło, że sprowadzenie takiego szkoleniowca do klasy okręgowej mogło być niezwykle trudne. Okazuje się jednak, że wcale tak nie było.

- Kiedy trener usłyszał o możliwości współpracy z Odrą Wodzisław, łyknął haczyk i sam chciał dołączyć do tego projektu. To nie było takie trudne, wręcz bardzo proste. Odra jest bardzo bliska jego sercu. Chce nam pomóc pójść w bardziej profesjonalnym kierunku, dlatego zdecydował się z nami pracować - przyznaje Sebastian Paulus.

Trener to jednak nie wszystko - muszą być też ludzie do grania. Kontrakty podpisali już Mariusz Zganiacz, Piotr Szymiczek i Jarosław Wieczorek. W zespole nie brakuje testowanych zawodników, których przyszłość powinniśmy wkrótce poznać.

- W tej chwili jest jeszcze wielu testowanych, dlatego nie możemy jeszcze ich przedstawić jako zawodników Odry. Trzech piłkarzy już podpisało kontrakty, zostało kilku z poprzedniego sezonu. Kadrę dopełnimy przede wszystkim młodymi graczami - wyjaśnia dyrektor sportowy.