Sobota, 25 maja 2024

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Strefa kibica przy ulicy Lewandowskiego wypaliła [AUDIO]

15.07.2018 20:08 | 0 komentarzy | kozz

Pomysł jaki pojawił się przed piłkarskimi Mistrzostwami Świata - Rosja 2018 został zrealizowany i przyjęty przez mieszkańców. Finał w strefie kibica przy ulicy Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej mimo, że Polacy już dawno odpadli z mundialu w niedzielne popołudnie obejrzało blisko dwustu mieszkańców.

Strefa kibica przy ulicy Lewandowskiego wypaliła [AUDIO]
Strefa kibica przy ul. R. Lewandowskiego to nowa tradycja, która najprawdopodobniej będzie kontynuowana / fot. Maciej Kozina
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Burmistrz Paweł Macha, który sam był obecny kilkukrotnie na meczach w strefie ocenił bardzo pozytywnie stworzenie strefy jak i odbiór jej przez mieszkańców. Pogoda często nie ułatwiała zadania i psuła się w momencie, gdy w strefie były puszczane mecze. W niedzielę przy pięknej wakacyjnej pogodzie finał Francji z Chorwacją obserwowało blisko dwustu mieszkańców.

Łącznie gmina, która była organizatorem udostępniła mieszkańcom możliwość obejrzenia siedmiu meczów na dużym ekranie. Największa frekwencja była na pierwszym meczu Polski z Senegalem oraz finałowym meczu mundialu.

Mieszkańcy chętnie sprzątali i przy okazji wychowywali następne pokolenie, jak należy się zachować po imprezie.

Burmistrz przede wszystkim chciał zintegrować mieszkańców, którzy często zamykają się w domach i to się mu udało. Niewyklucza, że takie przedsięwzięcia będą powtarzane jak chociażby w trakcie Mistrzostw Świata siatkarzy (Polacy bronią tytułu MŚ) czy też skoków narciarskich. Do tego być może połączy się to ze strefą dla dzieci, które będą mogły obejrzeć bajki. Więcej o strefie kibica w poniższym materiale dźwiękowym. Z burmistrzem Pawłem Machą rozmawiał Maciej Kozina.

Paweł Macha o strefie kibica.mp4