Poniedziałek, 25 października 2021

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Polska druga w Pucharze Świata. Startowała Justyna Święty-Ersetic

15.07.2018 22:53 | 0 komentarzy | adi

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w lekkoatletyce. W swojej konkurencji Justyna Święty-Ersetic zajęła trzecią pozycję.

Polska druga w Pucharze Świata. Startowała Justyna Święty-Ersetic
Fot. Justyna Święty-Ersetic Fanpage/Facebook
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przez dwa ostatnie dni w Londynie odbywał się Puchar Świata w lekkoatletyce, w którym wzięły udział najlepsze reprezentacje na świecie: Chiny, Francja, Jamajka, Niemcy, Polska, Republika Południowej Afryki, Stany Zjednoczone i gospodarze - Wielka Brytania i Irlandia Północna. Łącznie rozegrane zostały 34 konkurencje. W biegu na 400 metrów kobiet wystartowała Justyna Święty-Ersetic, która zajęła trzecie miejsce z czasem 51.89, co było wynikiem znacznie słabszym od tegorocznego rekordu życiowego (51.05). Wygrała Jamajka Stephanie Ann McPherson z czasem 50.98.

Reprezentacja Polski po pierwszym dniu zawodów zajmowała trzecie miejsce za Stanami Zjednoczonymi i Francją, z którą "Biało-czerwoni" toczyli zaciętą walkę o drugą pozycję. Drugiego dnia nasi reprezentanci zdołali wyprzedzić Francję, ale im bliżej końca - tym w czołówce zaczęło robić się ciaśniej. Ostatecznie Polska zdołała obronić drugą pozycję.

Klasyfikacja końcowa Pucharu Świata

1. Stany Zjednoczone - 219 pkt

2. Polska - 162 pkt

3. Wielka Brytania i Irlandia Północna - 155 pkt

4. Jamajka - 153 pkt

5. Francja - 146 pkt

6. Niemcy - 137 pkt

7. Republika Południowej Afryki - 135

8. Chiny - 81 pkt

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka