Polska druga w Pucharze Świata. Startowała Justyna Święty-Ersetic

15.07.2018 22:53 | 0 komentarzy | adi

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w Pucharze Świata w lekkoatletyce. W swojej konkurencji Justyna Święty-Ersetic zajęła trzecią pozycję.

Przez dwa ostatnie dni w Londynie odbywał się Puchar Świata w lekkoatletyce, w którym wzięły udział najlepsze reprezentacje na świecie: Chiny, Francja, Jamajka, Niemcy, Polska, Republika Południowej Afryki, Stany Zjednoczone i gospodarze - Wielka Brytania i Irlandia Północna. Łącznie rozegrane zostały 34 konkurencje. W biegu na 400 metrów kobiet wystartowała Justyna Święty-Ersetic, która zajęła trzecie miejsce z czasem 51.89, co było wynikiem znacznie słabszym od tegorocznego rekordu życiowego (51.05). Wygrała Jamajka Stephanie Ann McPherson z czasem 50.98.

Reprezentacja Polski po pierwszym dniu zawodów zajmowała trzecie miejsce za Stanami Zjednoczonymi i Francją, z którą "Biało-czerwoni" toczyli zaciętą walkę o drugą pozycję. Drugiego dnia nasi reprezentanci zdołali wyprzedzić Francję, ale im bliżej końca - tym w czołówce zaczęło robić się ciaśniej. Ostatecznie Polska zdołała obronić drugą pozycję.