Poniedziałek, 4 grudnia 2023

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Nici z jednej Odry Wodzisław

20.07.2018 09:31 | 10 komentarzy | kozz

Jak poinformowała strona Miasta Wodzisław Śląski 17 lipca oficjalnie zakończone zostały rozmowy pomiędzy przedstawicielami MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski oraz APN Odra Wodzisław Śląski i Stowarzyszenia Sympatyków Odry Wodzisław z udziałem prezydenta miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy. Rozmowy te prowadzone były od kilku miesięcy i dotyczyły próby stworzenia jednego klubu piłkarskiego w Wodzisławiu Śląskim.

Nici z jednej Odry Wodzisław
Mecz MKP Odra Centrum z APN Odra w 2016 roku na szczeblu klasy okręgowej. Obie drużyny na boisku najszybciej spotkają się w sezonie 2019/20.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niestety, mimo wielu rozmów i dyskusji, długiego czasu spędzonego na negocjacjach przedstawiciele obu klubów nie doszli do finalnego porozumienia, którego efektem byłaby jedna Odra Wodzisław.

- Oczywiście wolałbym, by w Wodzisławiu Śląskim grała znów jedna, rosnąca w siłę drużyna pod nazwą Odra Wodzisław. Jak widać, nie jest to jeszcze ten czas, by taka sytuacja była możliwa. Jestem jednak z prowadzonych tak długo rozmów bardzo zadowolony. To często nie były łatwe spotkania. Już sam nawiązany dialog od każdej ze stron wymagał zrozumienia, sportowej dojrzałości i wielkiej chęci porozumienia się. Czasem tak bywa, że niektóre rzeczy potrzebują więcej czasu i innych okoliczności, by dojrzeć. Rozumiem to. Jestem wdzięczny przedstawicielom obu klubów za podjęcie rozmów, przyjmowane kompromisy i pracę nad próbą porozumienia się – mówi po ostatnim spotkaniu Mieczysław Kieca, prezydent miasta.

- Dziękujemy Prezydentowi za pomoc przy organizacji kolejnej próby połączenia dwóch wodzisławskich klubów w jedną silną Odrę Wodzisław. Z naszej strony był to czas, w którym staraliśmy się wypracować odpowiadający każdej ze stron nowy zdrowy model działania Odry Wodzisław. Przygotowaliśmy szereg propozycji konsultowanych wcześniej z wieloma specjalistami, przedstawialiśmy te propozycje i modyfikowaliśmy je tak, by odpowiadały każdej ze stron. Niestety nasze daleko idące kompromisy okazały się niewystarczające dla realizacji porozumienia "Jedna Odra" - dlatego zakończyliśmy trwające ponad pół roku rozmowy i skupiamy się na Jednej Silnej Odrze Wodzisław grającej w klasie okręgowej – informują przedstawiciele APN Odra Wodzisław Śląski.

- Dziękujemy za możliwość przedstawienia naszej koncepcji odrodzenia silnej piłki nożnej w Wodzisławiu Śląskim opartej na tradycji, pracy od podstaw, realizacji marzeń sportowych młodych wodzisławian poprzez szkolenie wszystkich grup młodzieżowych aż do piłki seniorskiej. Mamy nadzieję na dalszy dialog i podobnie jak z innymi wodzisławskimi klubami piłkarskimi jesteśmy otwarci na współpracę z przedstawicielami SSOW oraz APN Odra – przekazują po ostatnim spotkaniu przedstawiciele MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski.

Pozostaje mieć nadzieję, że przedstawicielom obu klubów nigdy nie braknie sił, determinacji i chęci, by budować w Wodzisławiu Śląskim piłkę nożną na jak najlepszym poziomie.

W sezonie 2018/19 MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski przystąpi do rozgrywek IV ligi, natomiast budowana na niemieckich fundamentach APN Odra Wodzisław Śląski uznawana jest za faworyta grupy III klasy okręgowej.

wodzislaw-slaski.pl