Święty-Ersetic i Noga ze srebrnymi medalami mistrzostw Polski

22.07.2018 20:33 | 0 komentarzy | adi

Justyna Święty-Ersetic zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów podczas mistrzostw Polski, które odbywają się w Lublinie. Srebrny medal zdobył też Artur Noga w biegu na 110 metrów przez płotki.

Bieg wygrała Małgorzata Hołub-Kowalik z czasem 51,18 co jest czwartym wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki. Justyna Święty-Ersetic uzyskała czas 51,26 co jest trzecim wynikiem w karierze zawodniczki z Raciborza. Brązowy medal zdobyła Iga Baumgart-Witan z czasem 51,73. Święty-Ersetic rozpoczyna teraz zgrupowanie w Spale, które będą ostatnim przygotowaniem do mistrzostw Europy w Berlinie.

Drugie miejsce w biegu na 110 metrów przez płotki zajął Artur Noga, który uzyskał czas 13,56. Wygrał Damian Czykier z czasem 13,37, a brąz zdobył Dominik Bochenek (13,79). Czwarty był Dawid Żebrowski, który na metę przybiegł z czasem 13,9.