Poniedziałek, 25 października 2021

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

ME: Justyna Święty-Ersetic podwójnie złota!

11.08.2018 22:59 | 0 komentarzy | adi

To był świetny dzień dla polskiej lekkoatletyki! Polacy zdobyli trzy złote medale, a bohaterką dnia została Justyna Święty-Ersetic, która została mistrzynią w biegu indywidualnym na 400 metrów i sztafetowym 4x400 metrów!

ME: Justyna Święty-Ersetic podwójnie złota!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bieg indywidualny był niesamowicie emocjonujący. Polka na ostatnią prostą wbiegła na drugim miejscu i musiała ścigać Marię Belibasaki z Grecji. Udało się wyprzedzić ją dopiero na centymetry przed metą. Raciborzanka wygrała z czasem 50,41 sekundy (nowy rekord życiowy). Greczynka była wolniejsza o... 0,04 sekundy. Brąz zdobyła Holenderka Lisanne de Witte.

Zaledwie niecałe dwie godziny później Święty-Ersetic po raz kolejny musiała walczyć o medal - tym razem w sztafecie. Nasza reprezentantka biegła jako czwarta w polskiej ekipie. Przejęła pałeczkę na pierwszym miejscu. Co prawda na chwilę spadła na drugą pozycję, ale ponownie popisała się świetnym finiszem i wbiegła na metę jako pierwsza. Czas "Biało-czerwonych" to 3:26.59. Drugie były Francuzki (3:27.17), a trzecie Brytyjki (3:27.40).

Ludzie:

Justyna Święty-Ersetic

Justyna Święty-Ersetic

polska lekkoatletka, Raciborzanka