Czwartek, 30 czerwca 2022

imieniny: Emilii, Lucyny, Marcjala

RSS

Charytatywnie pobiegną dla Natalki

13.08.2018 21:29 | 0 komentarzy | adi

Tradycyjnie już przed RAFAKO Półmaratonem Racibórz odbędzie się bieg charytatywny. W tym roku biegacze wspierać będą 10-letnią Natalkę.

Charytatywnie pobiegną dla Natalki
Fot. informacja prasowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bieg Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz to już tradycja. We wcześniejszych latach dzęki temu wydarzeniu skorzystali już Magda, Wiktoria, Jurek i Michał. W tym roku pomoc będzie niesiona 10-letniej Natalce, która od urodzenia zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. By wziąć udział w 2-kilometrowym biegu wystarczy wykupić nr startowy i... wystartować! Zapisy są już możliwe tutaj.

Dystans jest niewielki można go przebiec, przetruchtać, przejść szybkim marszem lub z kijkami Nordic Walking. Trzeba mieć ukończone 10 lat i zapas energii oraz chęci. Start przewidziano o godz. 9.00 z bieżni stadionu miejskiego przy ul. Zamkowej. Kto nie zdąży zapisać się internetowo, może to zrobić w przeddzień zawodów lub w dzień startu w Biurze Zawodów w Aquaparku H2Ostróg. Wpisowe - 20 złotych.

Dla mniejszych dzieci, dla których 2 km to jeszcze trochę dużo, na bieżni stadionu zorganizowany zostanie Charytatywny Kids Run (ok 200m), z pakietami startowymi oraz medalami. Zapisy na ten bieg odbywać się będą w sobotę (25.08) i w niedzielę (26.08) w Biurze Zawodów. Limit miejsc wynosi 200. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne Pracownia Przyszłości.

IV RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.

Szczegóły dotyczące IV RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej oraz na oficjalnym Fanpage biegu.