Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

SWD Wodzisław Śląski i klub Rolnik Głogówek podpisali porozumienie o współpracy

15.08.2018 12:29 | 0 komentarzy | AgaKa

W dniu 13 sierpnia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy klubem SWD Wodzisław Śląski a klubem Rolnik Głogówek (Biedrzychowice). Porozumienie podpisane zostało przez prezesów obydwu klubów: Sebastiana Klimka i Stanisława Dyję.

SWD Wodzisław Śląski i klub Rolnik Głogówek podpisali porozumienie o współpracy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jednym z punktów podpisanego porozumienia jest wystawienie w tym sezonie wspólnych drużyn składających się z zawodniczek obydwu klubów w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski w futsalu we wszystkich kategoriach wiekowych. W jednych rozgrywkach drużyny te występować będą pod szyldem SWD, a w innych jako Rolnik. Dzięki temu np. nasze dziewczyny będą miały okazję powalczyć o medal mistrzostw Polski w piłce na hali, gdyż Rolnik Biedrzychowice występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej, czyli w futsalowej ekstraklasie.

Klub z Opolszczyzny to jeden z najbardziej zasłużonych klubów na mapie polskiej piłki nożnej kobiet. Aktualnie występuje w pierwszej lidze (na trawie), natomiast w futsalu poza ekstraklasą drużyny młodzieżowe co roku regularnie grają w finałach Mistrzostw Polski. Sekcja kobieca piłki nożnej w Głogówku istnieje od 1983 roku. W tym czasie w Głogówku wychowano m. in. kilkanaście reprezentantek Polski.

Dla całego środowiska SWD Wodzisław Śląski podpisane porozumienie to wielki zaszczyt i nadzieja na rozwój kobiecej piłki w naszym regionie.