Niedziela, 20 października 2024

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

Sukces wodzisławskiego zawodnika w Henrykowie

16.08.2018 09:15 | 0 komentarzy | AgaKa

VII Półmaraton Henrykowski przeszedł do historii. 11.08.2018 r. w Henrykowie na starcie półmaratonu stanęło 190 zawodników, wśród których klub TKKF Relaks z Wodzisławia Śląskiego reprezentował Wojciech Kaptur.

Trasa pólmaratonu wyznaczona była w trudnym historycznym i malowniczym terenie. Nazwa miejscowości pochodzi od imienia Henryk, prawdopodobnie nadano ją na cześć fundatora Henryka Brodatego. Miejscowości jest wymieniana w dokumencie łacińskim z 9 maja 1256 r.

Przy pięknej słonecznej pogodzie w tym trudnym górzystym terenie w kategorii M70+ najszybszy okazał się reprezentant wodzisławskiego klubu Relaks Wojciech Kaptur z czasem 1:53:45 wyprzedzając drugiego na mecie zawodnika ze Zgorzelca Jurasza Zygmunta z czasem 2:03:04. Trzeci na metę dobiegł Gręda Józef z Sycowa z czasem 2:05:32.

Klasyfikację Open wśród 190 startujących biegaczy wygrał reprezentant Ukrainy. Zawodnik wodzisławskiego Relaksu zajął 104 miejsce.