Niedziela, 14 lipca 2024

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Unia Racibórz jedzie do Ustronia

18.08.2018 10:08 | 0 komentarzy | kozz

Przy Sportowej w Ustroniu o drugi komplet punktów w sezonie powalczy w sobotnie popołudnie raciborska Unia. Mecz w ramach III kolejki IV ligi pomiędzy tamtejszą Kuźnią, a Unią rozpocznie się o godzinie 17:00.

Unia Racibórz jedzie do Ustronia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niewiele brakowało, a zarówno Unii Racibórz jak i Kuźni Ustroń nie zobaczylibyśmy w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2018/19. Obie drużyny do samego końca walczyły o byt na tym poziomie rozgrywkowym. Unia Racibórz uratowała się w ostatnich minutach meczu z Polonią Bytom (3:2) i awansując ostatecznie na 11. miejsce w tabeli uniknęła degradacji do klasy okregowej. Zespół z Ustronia był temu jeszcze bliżej. Zajął 14. miejsce (3 od końca), co oznaczało spadek do niższej klasy rozgrywkowej. Pomocne jak się okazało było wycofanie się z rozgrywek IV ligi drużyny z Turzy Śląskiej. Dzięki czemu zarządzono dodatkowy uzupełniający dwumecz barażowy pomiędzy zespołami z 14. miejsc dwóch śląskich grup IV ligi. Tuż przed nowymi rozgrywkami 1 i 5 sierpnia Kuźnia Ustroń zagrała ze Szczakowianką Jaworzno. W dwumeczu była zdecydowanie lepsza (5:1) i dzięki temu zachowała status czwartoligowca.

Wspomniane baraże pozytywnie wpłynęły na drużynę z Ustronia, bo w dwóch pierwszych kolejkach nowego sezonu Kuźnia wygrała oba mecze pokonując u siebie Goczałkowice-Zdrój 1:0 i wygrywając na wyjeździe 2:1 z Odrą Centrum Wodzisław Śląski. Z sześcioma punktami plasuje się na czwartym miejscu. Unia Racibórz sezon zaczęła od remisu 1:1 w Połomi z Płomieniem, choć przewaga jaką Unia posiadała powinna zostać zamieniona na komplet oczek. W drugim meczu tego sezonu unici zagrali słaby mecz u siebie ze Spójnią Landek. Mimo nienajlepszej postawy w końcówce pokonali rywala 2:0. Unia plasuje się na siódmym miejscu. Czy któraś z tych drużyn poniesie dziś pierwszą porażkę dowiemy się kwadrans przed godziną 19.

Kuźnia Ustroń - Unia Racibórz (sb, 18.08, g. 17:00)