Rezerwy Górnika Zabrze odbiły się od dna

18.08.2018 18:58 | 0 komentarzy | adi

Drugi zespół Górnika Zabrze odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Ekipa trenera Piotra Gierczaka pokonała Foto-Higienę Gać.

W pierwszej połowie z bardzo dobrej strony pokazał się Marcin Urynowicz, który po ograniu rywala znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy - i pojedynek ten wygrał. Niecałe 10 minut przed przerwą napastnik zdobył drugiego gola - tym razem z rzutu karnego.

Gospodarze szybko odpowiedzieli, choć to piłkarz Górnika skierował piłkę do siatki. Po centrze Janusza Gancarczyka niefortunną interwencją popisał się Mateuz Kulanek. W drugiej połowie emocji nie brakowało, choć dosyć szybko zabrzanie podwyższyli na 3:1.

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego głową bramkarza pokonał Przemysław Wiśniewski. Nie minęło nawet 10 minut, a gospodarze znów złapali kontakt. Z 11 metrów na listę strzelców wpisał się Dominik Wejerowski. Było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu.

Drugi zespół Górnika zdobył pierwsze punkty w tym sezonie.

Foto-Higiena Gać - Górnik II Zabrze 2:3 (1:2)

Bramki: Kulanek 40., Wejerowski 63. (rzut karny) - Urynowicz 22., 38. (rzut karny), Wiśniewski 55.

Gać: Gąsiorowski – Piórecki, Barski, Dołgan, Mazur – Cieśla, Grochowski (46. Wejerowski) – M. Gancarczyk, Kubacki (46. Staroń), J. Gancarczyk – Krocz (46. Stachowski).

Górnik: Szymański – Wiśniewski, Jaksik, Surowiec, Baran, Belica, Kubica, Pawłowski (78. Kopia), Urynowicz, R. Wolsztyński (90. Wojdanowski), Kulanek (46. Zaradny).

Żółte kartki: Gąsiorowski, Barski, M. Gancarczyk.

Sędziował Bartłomiej Szczecina (Zielona Góra).