Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Monika Brzostek z brązowym medalem w Superpucharze Czech [ZDJĘCIA]

20.08.2018 14:09 | 0 komentarzy | dud

W dniach 17-19 sierpnia w czeskiej Opawie odbył się międzynarodowy Superpuchar Czech w siatkówce plażowej.

W turnieju wystąpili Polacy: 4 duety żeńskie i jeden męski, który turniej ukończył na 9 miejscu - para Parcej/Dzikowicz (3 miejsce rankingu Polskiego).
Z dziką kartą zagrały Monika Brzostek i Aneta Kaczmarek, które turniej ukończyły na 3 miejscu. Turniej wygrały Czeszki Nakladalova/Bonnerova, które pod koniec lipca zdobyły srebrny medal w Pucharze Świata w marokańskim Agadirze.
W ćwierćfinale z „lewej strony” Brzostek/Kaczmarek zmierzyły się z czeską parą i to polki były górą. Jednak w dniu finałowym Czeszki awansowały do strefy medalowej z „prawej strony” i wygrały pozostałe mecze. Polki w całym turnieju przegrały tylko jeden pojedynek.
Turniej był mocno obsadzony m.in. parami z Polski, Słowacji, Czech, Brazylii.
Następnym turniejem Moniki Brzostek będą ORLEN Mistrzostwa Polski w Krakowie 30.08-2.09.