Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

To będzie jedna z największych imprez rowerowych na Śląsku!

25.08.2018 13:00 | 0 komentarzy | d

W niedzielę (2 września) odbędzie się kolejna edycja rajdu rowerowego organizowanego już po raz XX przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. To jedna z największych imprez rowerowych na Śląsku, w której zazwyczaj bierze udział kilkuset rowerzystów. W tym roku patronat honorowy nad imprezą objął Czesław Lang, były kolarz, wicemistrz olimpijski oraz dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, a obecnie organizator Tour de Pologne.

To będzie jedna z największych imprez rowerowych na Śląsku!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rajd będzie doskonałą okazją dla miłośników turystyki rowerowej z terenu powiatu wodzisławskiego i okolic do pokonania trasy liczącej 32 kilometry. Impreza rozpocznie się w Wodzisławiu Śląskim. Rowerzyści wyjadą sprzed siedziby ośrodka sportowo-rekreacyjnego Gosław Sport Center o godzinie 11.00, przy czym rejestracja uczestników odbywać się będzie w godzinach 8.00-10.30. Trasa prowadzić będzie przez Czyżowice, Pszów, Rogów, Syrynię, Grabówkę aż do Lubomi, gdzie będzie zlokalizowana meta.

Celem uczestników będzie boisko treningowe LKS Silesia, gdzie planowany na godzinę 15.00 przyjazd zakończy zawody. Jednak nie będzie oznaczał zakończenia całej imprezy, ponieważ tuż po nim odbędzie się festyn przygotowany przez radę sołecką. Na miejscu zaplanowano wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci.

Zgłoszenia udziału w jubileuszowym XX Powiatowym Rajdzie Rowerowym przyjmowane są do 24 sierpnia w następujący sposób:

• telefonicznie – pod numerami tel. 32 412-09-61 oraz 32 412-09-49 w godzinach pracy starostwa powiatowego,

• osobiście – w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Pszowskiej 92a w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu, III piętro pok. 314 w godzinach pracy urzędu

Udział w rajdzie jest bezpłatny, a samo wydarzenie nie będzie miał charakteru wyścigu sportowego, a wyłącznie wymiar rekreacyjny.

(red)

Czytaj podobne