Czwartek, 25 lipca 2024

imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba

RSS

Alter Sport Festiwal & FMB World Tour Big Air [ZDJĘCIA]

26.08.2018 15:12 | 0 komentarzy | tom

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku odbyła już druga edycja Alter Sport Festiwal oraz rowerowe święto, czyli Puchar Świata - FMB World Tour Big Air. Impreza miała na celu promocję sportów alternatywnych, nietypowych czy rzadko spotykanych. Na ogromnej skoczni zawodnicy z całego świata zmierzyli się w zawodach Big Air.

Alter Sport Festiwal & FMB World Tour Big Air [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tegorocznej edycji Alter Sport Festiwal były wystawione następujące stanowiska: Centrum Rekreacji i Rehabilitacji BUSHIDO, 4 snow.pl, doktor Marchewka, unihokej, baseball, jiu-jitsu brazylijskie, fight ball, tchoukball, strzelectwo sportowe, mountainboards, majesticboards, jiu-jitsu tradycyjne, trampoliny Fundacji PGE, cross fit, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty, wakeboard, skutery wodne, rolki, trajki.

Podczas rowerowego Pucharu Świata nie zabrakło spektakularnych skoków, trików oraz potężnej dawki adrenaliny. To pierwsze tego typu zawody w Polsce. Zawodnicy pokazali niesamowite ewolucje na wysokości aż 10 metrów. Ambasadorem tego wydarzenia był rybniczanin Szymon Godziek, który jest najbardziej znanym polskim zawodnikiem sportów ekstremalnych na świecie. W zeszłym sezonie zajął III miejsce w Pucharze Świata - FMB World Tour, a w latach 2013 i 2014 został wybrany na najpopularniejszego zawodnika Pucharu Świata.

Na pierwszym miejscu podium stanął Dawid Godziek. Na drugiej lokacie znalazł się Bienvenido Aguado Alba z Hiszpanii, a na trzecim miejscu Marek Łebek.

Na podsumowanie sportowych atrakcji na płycie rybnickiego stadionu zagrali przedstawiciele muzyki elektronicznej. Na scenie jako gwiazda wieczoru pojawił się brytyjski DJ i producent muzyczny Shaun Baker wraz z znakomitą wokalistką Jessicą Jean.