środa, 21 lutego 2024

imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

RSS

26.08.2018 20:25 | 1 komentarz | (q)

W tragicznych okolicznościach zmarł wieloletni sołtys i były prezes LKS Jankowice - Henryk Machnik. Miał 48 lat. 

Nie żyje sołtys Jankowic Henryk Machnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Smutne wieści dotarły do nas z Jankowic. W tragicznych okolicznościach zmarł wieloletni sołtys tej miejscowości - Henryk Machnik. Miał 48 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 31 sierpnia o godz. 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Sanktuarium Matki Bożej Pokornej) w Rudach przy ul. Cysterskiej 1.

Henryk Machnik na czele rady sołeckiej stał od 24 stycznia 2003 r. Był sprawnym organizatorem życia publicznego, inicjatorem wielu przedsięwzięć związanych z Gminą Kuźnia Raciborska, a zwłaszcza z Jankowicami, gdzie mieszkał. Aktywnie włączył się w zainicjowane przez ks. Edwarda Mosioła z Jankowic Radomskich Zjazdy Jankowiczan.

Poza działalnością samorządową, H. Machnik udzielał się społecznie. Często pisał artykuły do gminnej prasy - tej drukowanej, jak i elektronicznej ("Oblicza wsi", "Nowa Tyta", "Nowiny z naszej gminy", kwartalnika "Echo Gminy Kuźnia Raciborska" czy portalu znadrudy.pl). Ponadto założył i redagował facebookową stronę Jankowic: Jankowice Rudzkie - Rodenbach. Przez wiele lat był również wiceprezesem klubu sportowego LKS Jankowice. Lubił fotografować. Prócz zdjęć z wydarzeń gminnych, często uwieczniał przyrodę. Jego fotografie zdobią również stronę internetową Urzędu Miejskiego.

tylkokuznia.info