Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Tour de Rybnik. Pogoda nie przestraszyła kolarzy-amatorów

28.08.2018 15:11 | 0 komentarzy | dud

W weekend w Rybniku odbyła się jedenasta edycja wyścigu Tour de Rybnik. Oprócz amatorów, na trasę wyjechało wielu młodych adeptów kolarstwa, a impreza organizowana przez Fundację PGE Energia Ciepła oraz Fizjo-Sport ponownie zakończyła się sukcesem.

Tour de Rybnik. Pogoda nie przestraszyła kolarzy-amatorów
fot. TOL Studio. Studio Drzewo Życia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym roku Tour de Rybnik był wyjątkowy ze względu na fakt, że impreza rozrosła się do dwóch dni. Zorganizowano wyścigi w różnych kategoriach: PRO1, PRO2, HOBBY oraz dla młodzików i żaków z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego. Najmłodsi mogli zaś wystartować w mini Tour de Rybnik i niewykluczone, że któryś z uczestników złapał kolarskiego bakcyla i za kilka lat pojedzie we właściwym wyścigu.

W sobotę kolarze mieli do pokonania trasę w Czernicy. Każdy, kto ją przejechał, otrzymał “połowę” podwójnego medalu przygotowanego przez firmę MCC Medale (MCCMEDALE). Krążek został bowiem przygotowany w taki sposób, żeby podczas drugiego dnia dołożyć drugi element, który stworzy koło od roweru. W przypadku braku niedzielnego startu, medal i tak bardzo ładnie prezentuje się w kolekcji.

Zawodnicy nie przestraszyli się deszczu i nie najlepszej pogody, która panowała w weekend na Śląsku i licznie wyjechali na trasę. Niektórzy walczyli o zwycięstwo, a inni mieli za cel po prostu wziąć udział w Tour de Rybnik lub jechali dla towarzystwa. Jak podkreślali, było kilka wymagających momentów na trasie, ale Przemysław Niemiec, ambasador imprezy i zawodowy kolarz grupy UAE Team Emirates, nie ukrywał, że wytyczona ścieżka jest bardzo dobra dla amatorów. - Moim zdaniem jest w sam raz - mówił. - Trzeba wspierać inicjatywy organizowania wyścigów, bo nie ma co ukrywać, że kolarstwo w Polsce kuleje. A kontynuacja takiej imprezy, jak Tour de Rybnik, na pewno dobrze zrobi dla polskiego kolarstwa.

Najszybszy w kategoriI PRO1 okazał się Michał Nabiałek z Częstochowy, który cały wyścig zakończył z łącznym czasem 03:11:49. Drugi był Michał Brauliński z Power of Science - Training Centre Bielsko Biała (03:12:06), a trzeci Patryk Domagała (Ebicom PM Bike Racing Team Mikołów, 03:14:46). Jeśli chodzi o PRO2, to wygrał Mirosław Wójciak z JAFI SPORT Bike Team Katowice (03:16:02), a w rywalizacji HOBBY zwyciężył Remigiusz Chomiuk (Tomazi Bike Orbea Team Rybnik, 01:10:55).

Impreza po raz kolejny zakończyła się sukcesem i kolarze nie mogą doczekać się kolejnej, która tradycyjnie powinna odbyć się w Rybniku pod koniec wakacji.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl