Niedziela, 5 grudnia 2021

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Gracze GKS-u 1962 Jastrzębie w szpitalu

01.09.2018 08:38 | 0 komentarzy | adi

Zawodnicy GKS-u 1962 Jastrzębie odwiedzili Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny dla Dzieci w Jastrzębiu-Zdroju. Rozegrano wspólny mecz, nie obyło się bez prezentów.

Gracze GKS-u 1962 Jastrzębie w szpitalu
Fot. GKS 1962 Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Szpital odwiedzili Dawid Weis, Dominik Kulawiak, Kacper Kawula i Dominik Szczęch, którzy przywieźli piłkę z autografami drużyny. Zawodnicy rozegrali mecz oraz gierkę w siatkówkę z dziećmi przebywającymi w szpitalu, a na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

- Spotkanie po pierwsze miało na celu popularyzację sportu. Po drugie, jestem autorem programu zajęć w Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym, w ramach którego spotykamy się z profesjonalnymi sportowcami i wspólnie, w ramach zabawy, promujemy wśród dzieciaków aktywność fizyczną. Spotkaliśmy się już z hokeistami i siatkarzami, a teraz przyszła kolej na piłkarzy GKS-u Jastrzębie. Regularnie gramy z dzieciakami w koszykówkę, piłkę nożną, siatkówkę i organizujemy też wiele innych form aktywności na boisku, które znajduje się na terenie szpitala. Dzieciaki się zmieniają w ramach turnusów co 2-3 tygodnie. Jednym z założeń jest też to, aby dzieciaki mogły poznawać tych najlepszych sportowców, swoich idoli. O dzisiejszą wizytę piłkarzy zabiegałem od jakiegoś czasu, dlatego bardzo się cieszę, że udało się to zorganizować i mam nadzieję, że jest to jedno z pierwszych cyków spotkań i że będziemy się częściej spotykać. Piłkarze byli bardzo pozytywnie i mile nastawieni do naszych dzieciaków i liczę, że w przyszłości także będą odwiedzać nasz szpital - mówi Waldemar Stanaszek, członek kadry Zespołu Szkół Specjalnych przy Wojewódzkim Szpitalu Rehabilitacyjnym dla dzieci w Jastrzębiu-Zdroju.