Poniedziałek, 27 maja 2024

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Derby Gminy Lubomia nie zawiodły [ZDJĘCIA]

02.09.2018 14:37 | 0 komentarzy | kozz

Licznie zgromadzeni na stadionie w Lubomi kibice, obserwowali ciekawe toczone w szybkim tempie widowisko.

Derby Gminy Lubomia nie zawiodły [ZDJĘCIA]
Szymon Gałecki pokonuje Rafała Lupę i Silesia prowadzi 3:2
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rywalizację lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy objęli prowadzenie po niespełna 10 minutach. Bramkę po ładnej akcji zdobył Bartłomiej Socha. W kolejnych minutach to zawodnicy z Syryni nadawali ton grze, ale nie przekładało się to na zdobycz bramkową. Gola udało się jednak zdobyć przed przerwą i to jakiego. Fantastycznie z dystansu przymierzył Zbigniew Grasman, a piłka wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez pozyskanego w ostatniej chwili bramkarza z Unii Racibórz - Aleksandra Pluty. Do przerwy remis 1:1. Po przerwie Silesia prowadzona przez trenera Piotra Haudera prezentowała się nieco lepiej. Spotkanie było bardzo wyrównane i kibice z niecierpliwością oczekiwali kolejnych ciekawych akcji, a przede wszystkim bramek. Najpierw doczekali się czerwonej kartki. Arbiter meczu usunął z boiska Konrada Kochana, gdy ten dopuścił się faulu na zawodniku gospodarzy w sytuacji sam na sam. Rzut wolny wykonał Socha, a do odbitej piłki podbiegł Szymon Gałecki i umieścił piłkę w bramce. Goście mimo tego, że grali w "10" dalej walczyli o korzystny rezultat. Uzyskali go dosyć szybko, bo już po czterech minutach do bramki trafił Dawid Bober. Remis był jak najbardziej zasłużony. Ostatecznie to Silesia Lubomia zatrzymała na swoim stadionie 3 punkty. Gałecki wpadł w pole karne z bliska uderzył piłkę tak, że ta prześlizgnęła się między nogami bramkarza i wpadła do siatki zawodników z Syryni. Chwilę później sędzia odgwizdał koniec spotkania. Licząc ostatnich 10 derbowych meczów ligowych, 5 razy lepsza była Lubomia, 4 razy Syrynia (bramki: 17:16). W tabeli klasy okręgowej wyżej jest zespół z Lubomi.

LKS Silesia Lubomia - LKS Naprzód 32 Syrynia 3:2 (1:1)

Bartłomiej Socha 9., Szymon Gałecki 69., 88. - Zbigniew Grasman 45., Dawid Bober 73.

Czerwona kartka: Konrad Kochan (68., Syrynia)

Wyjściowe składy:

Silesia: Aleksander Pluta - Mateusz Adamczyk, Adrian Kamczyk, Szymon Zacharko, Marcin Szymiczek, Dawid Nepelski, Bartosz Jęczmionka, Błażej Dzierżawa, Bartłomiej Socha, Szymon Gałecki, Kamil Brzoska. Ponadto: Piotr Szuścik, Kamil Biły, Mateusz Kondziołka, Dominik Szymura, Wojciech Chłapek, Jakub Kopel, Aleksander Dembowy. Trener: Piotr Hauder.

Naprzód: Rafał Lupa - Paweł Paprocki, Michał Szulik, Konrad Kochan, Kamil Nowak, Damian Bugla, Zbigniew Grasman, Artur Grabiec, Dawid Bober, Artur Kuczera, Mateusz Sowa. Ponadto: Dominik Balcerkowski, Kacper Mielańczyk, Szymon Sosna, Robert Dryja, Sebastian Walenko. Trener: Filip Frydecki.