Poniedziałek, 20 września 2021

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Akademia Top Team- przygotowania do Pucharu Świata

03.09.2018 14:05 | 1 komentarz | dud

Choć wakacje to czas odpoczynku od szkoły i codziennych obowiązków, zawodnicy Akademii Sportowej Top Team nie zrezygnowali z treningów.

Akademia Top Team- przygotowania do Pucharu Świata
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na początku sierpnia wzięli udział w obozie treningowym w Zakopanem, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry trenerskiej nie tylko doskonalili się w sztukach walki, lecz także wzmacniali swoją wytrzymałość zdobywając biegiem tatrzańskie szczyty. Przez cały wakacyjny okres trenowali w pocie czoła, gdyż wraz z początkiem roku szkolnego rozpocznie się dla nich także sezon zmagań sportowych, a ten zapowiada się niezwykle interesująco.

Już 20 września pięcioro zawodników Akademii Sportowej Top Team będzie reprezentowało nasz kraj w walce o medale Pucharu Świata w ju-jitsu, który odbędzie się w Grecji. Troje z nich, Marta Buda, Zofia Zdziebło i Bartosz Wiśniewski posiada już na swoim koncie medale z najważniejszych sportowych imprez w sportach walki, w tym Medale Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy i Pucharu Europy. We wrześniu do utytułowanej trójki reprezentantów Polski dołączą Alicja Neugebauer oraz Wiktoria Gardian, które zadebiutują w biało-czerwonych barwach.

Przygotowaniem do startu w zawodach zajmują się wspaniali trenerzy, którzy dla zawodników Akademii są nie tylko nauczycielami, ale też mentorami i przyjaciółmi. Mistrzowski team tworzą: Sandra Pniak, wodzisławianka, czynna zawodniczka sportów walki (judo, ju-jitsu, grappling), która na swoim koncie posiada między innymi złote medale Mistrzostw Polski, srebrny medal Mistrzostw Europy oraz dwa brązowe medale Mistrzostw Świata; Marcin Orzechowski, właściciel purpurowego pasa, specjalizujący się w brazylijskim ju-jitsu oraz gościnnie Kamil Umiński, czterokrotny Mistrz Europy ADCC, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy, który od kilku miesięcy regularnie dogląda przygotowań naszych zawodników do startów w najważniejszych sportowych imprezach.

Poza obozem sportowym oraz codziennymi treningami młodzi zawodnicy wezmą udział w zgrupowaniu kadry które odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Górkach Wielkich. Cała sportowa rodzina Akademii Top Team trzyma kciuki za tą fantastyczną piątkę i mocno wierzy, że ich zaangażowanie i wola walki zaowocują medalami w Pucharze Świata.

Katarzyna Cilska


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl