Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Udany start jastrzębian. Raszka na zero

11.09.2018 19:26 | 0 komentarzy | adi

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie pewnie wygrali z Polonią Bytom w swoim pierwszym meczu nowego sezonu.

Gospodarze już w pierwszej tercji wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Najpierw kombinacyjną akcję pierwszego ataku z bliska wykończył Artiom Dubinin, a zaledwie dwie minuty później podwyższył - podczas gry w przewadze - Jakub Grof.

W drugiej części gry trzeciego gola dla JKH zdobył Peter Fabus. Bytomianie mieli kilka bardzo dobrych okazji, ale świetnie w bramce spisywał się Ondrej Raszka, który m.in. wygrał pojedynek sam na sam z Błażejem Salamonem. Łącznie bramkarz jastrzębian obronił 21 strzałów.

Warto nadmienić, że w przerwie po pierwszej tercji odbyła się miła uroczystość - z okazji 65. rocznicy hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju uhonorowano twórców jastrzębskiego hokeja. Kolejny mecz ligowy JKH rozegra 12 września - o 18:00 zmierzy się na Jastorze z Kadrą PZHL U-23.

JKH GKS Jastrzębie - TMH Polonia Bytom 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
1:0 - 11:41 - Artiom Dubinin - Martin Kasperlik, Dominik Paś
2:0 - 13:13 - Jakub Grof - Martin Kasperlik, Artiom Dubinin (5/4)
3:0 - 21:50 - Peter Fabuš - Kamil Wróbel, Tomáš Kominek

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Prokop) - Grof, Michałowski, Kasperlik, Dubinin, Paś - Sulka, Gimiński, Kominek, Fabuš, Wróbel - Kubeš, Matusik, Nahunko, Jarosz, Ł. Nalewajka - Bigos, Radzieńciak, Pelaczyk, Kulas, R. Nalewajka.

TMH Polonia Bytom: Studziński (Kraus) - Cunik, Stępień, Salamon, Frączek, Stoklasa - Turoń, Badora, Mularczyk, Krzemień, Wąsiński - Sawiski, Dybaś, Filip, Sroka - Anklewicz, Gajdzik.

Kary: 10:12

Strzały: 35:21