Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Górnik Zabrze zaciął się na dobre [ZDJĘCIA]

17.09.2018 19:58 | 0 komentarzy | adi

Górnik Zabrze zremisował w Sosnowcu z Zagłębiem 1:1. Gola na wagę jednego punktu zdobył w końcówce spotkania Igor Angulo.

Jako pierwszy zaatakował Górnik Zabrze, ale swojej sytuacji nie wykorzystał Igor Angulo. Na początku drugiego kwadransa gry z lepszym skutkiem zaatakowało Zagłębie Sosnowiec. Gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, a Tomasz Nowak świetnie zagrał do Vamary Sanogo, który wbiegł z piłką w pole karne i wykorzystał sytuację sam na sam. Chwilę później mogło być 2:0, ale tym razem Tomasz Loska obronił uderzenie Konrada Wrzesińskiego.

Kolejną sytuację dla gospodarzy miał Piotr Polczak, który z kilku metrów głową uderzył tuż obok bramki. Kilka minut przed przerwą sędzia odgwizdał rzut karny, ale po analizie video uznał, że Dani Suarez jednak nie faulował Sanogo i zmienił decyzję.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych ataków Zagłębia. Najpierw Nowak przegrał pojedynek z Loską, a chwilę później sędzia nie uznał bramki Wrzesińskiego z powodu spalonego. W końcu pojawiły się szanse dla gości najpierw Jesus Jimenez z kilkunastu metrów nie trafił w bramkę, a chwilę później strzał Angulo obronił Dawid Kudła.

Angulo w końcu pokonał bramkarza Zagłębia. Na kilka minut przed końcem wygrał pojedynek główkowy z Adamem Kokoszką i doprowadził do wyrównania. W końcówce emocji nie brakowało, ale więcej bramek - prawidłowych, bo ze spalonego jedna była - już nie było. Dla Górnika to piąty mecz bez wygranej z rzędu.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)

Bramki: Sanogo 17. - Angulo 85.

Zagłębie: Dawid Kudła - Michael Heinloth, Piotr Polczak, Mateusz Cichocki, Patrik Mraz - Konrad Wrzesiński, Adam Kokoszka, Tomasz Nowak (81. Dejan Vokić), Szymon Pawłowski - Žarko Udovičić (84. Junior Torunarigha), Vamara Sanogo (74. Alexandre Cristovao).

Górnik: Tomasz Loska -  Przemysław Wiśniewski (70. Adam Wolniewicz), Dani Suarez, Paweł Bochniewicz, Michał Koj - Jesus Jimenez (81. Daniel Smuga), Maciej Ambrosiewicz, Szymon Matuszek, Adam Ryczkowski (62. Konrad Nowak) - Kamil Zapolnik, Igor Angulo.
Żółte kartki: Udovicić, Wrzesiński, Mraz, Torunarigha - Matuszek.