Finał Maters Rybnickiej Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego RALTZ 2018 [ZDJĘCIA]

18.09.2018 10:52 | 0 komentarzy | dud

W sobotę 15 września, na kortach PLAY LOUD w Stodołach odbył się finałowy turniej Maters Rybnickiej Amatorskiej Ligi Tenisa Ziemnego RALTZ 2018.

Organizatorem ligi (to była druga jej edycja) jest Klub Sportowy Rybnickie Towarzystwo Tenisowe oraz firma PLAY LOUD. Do rywalizacji stanęła rekordowa liczba 55 zawodników i zawodniczek. Od maja do września uczestnicy rozgrywali mecze w systemie każdy z każdym w sześciu grupach - dwie grupy Pań, dwie grupy II ligi mężczyzn oraz dwie grupy I ligi mężczyzn. Rozgrywki miały miejsce na trzech obiektach kortów tenisowych PLAY LOUD na terenie Rybnika - w Stodołach, przy Fundacji PGE Energia Ciepła oraz w Boguszowicach.  W sobotę 15 września najlepszych czterech zawodników z każdej z lig spotkało się w wielkim finale który wyłonił mistrzów sezonu.

Finał Pań był rewanżem za rok ubiegły.  K.Urbanek spotkała się z J.Kwoką i obroniła tytuł pokonując przeciwniczkę 6:3 6:0. G. Kostyrka obroniła trzecie miejsce z ubiegłego sezonu pokonując debiutantkę M.Weiner-Debowską.

Czterech najlepszych zawodników II ligi – M. Koziel, R. Kokoszek, P. Pytlik oraz M. Szulik awansowało do I ligi.

W turnieju finałowym II ligi najlepszy okazał się P. Pytlik pokonując po zaciętej walce w finale M. Szulika. Mistrzem turnieju I ligi został natomiast G. Krueger, który w znakomitym meczu pokonał S. Wichrzyckiego.  Cała czwórka debiutowała w rozgrywkach RALTZ. W meczu o trzecie miejsce I ligi po długim i zaciętym meczu M. Grzenia pokonał M. Graniecznego. W drugiej lidze trzecie miejsce w turnieju finałowym zajął B. Staneczek, który po najdłuższym pojedynku turnieju pokonał ubiegłorocznego mistrza II ligi W. Dąbika.

Finałowi ligi RALTZ II towarzyszył piknik rodzinny w którym uczestniczyli zawodnicy i ich rodziny, przyjaciele i darczyńcy ligi. Dzięki licznym lokalnym przedsiębiorcom uczestnicy posilili się przygotowanymi potrawami, a loteria fantowa obfitowała w mnóstwo bardzo atrakcyjnych nagród.