Czwartek, 24 czerwca 2021

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

RSS

ROW 1964 Rybnik nie uciekł od strefy spadkowej

22.09.2018 18:26 | 0 komentarzy | adi

ROW 1964 Rybnik bezbramkowo zremisował ze Skrą Częstochowa.

ROW 1964 Rybnik nie uciekł od strefy spadkowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W pierwszej połowie to Skra miała lepsze sytuacje i to gospodarze byli bliżej objęcia prowadzenia. Już na samym początku spotkania Aleksander Łubik musiał bronić strzał po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Kilka minut później okazji sam na sam nie wykorzystał Dawid Niedbała. Później na strzał z dystansu zdecydował się Michał Kieca, a piłka nieznacznie przeleciała nad poprzeczką, a tuż przed przerwą mało brakowało, by bramkarza ROW-u przelobował Krzysztof Napora. Po stronie rybniczan w groźnej sytuacji mógł znaleźć się Marek Krotofil, ale w ostatniej chwili powstrzymał go obrońca.

W drugiej połowie ROW był aktywniejszy na połowie przeciwnika i częściej atakował, ale nie było z tego wielu konkretów w polu karnym Skry. Na 20 minut przed końcem spotkania znów było groźnie pod bramką rybniczan po rzucie rożnym. Tym razem jednak Łubik nie interweniował – piłka odbiła się od poprzeczki. Od tego momentu znów więcej okazji miała Skra, jednak w dalszym ciągu szwankowała skuteczność lub też dobrze spisywał się Łubik.

ROW przyśpieszył w końcówce spotkania i stworzył sobie kilka sytuacji, z których powinien paść przynajmniej jeden gol. Strzały oddali Michał Bojdys, Krotofil i Piotr Okuniewicz, którego uderzenie głową przeleciało minimalnie obok bramki.

Rybniczanie w 11 kolejkach zgromadzili 11 punktów. Udało się im zachować jednopunktową przewagę nad Skrą, która dzięki remisowi wydostała się ze strefy spadkowej.

Skra Częstochowa – ROW 1964 Rybnik 0:0

Skra: Łukasz Krzczuk - Wojciech Jurek, Adrian Błaszkiewicz, Mariusz Holik, Oktawian Obuchowski (80. Karol Tomczyk) - Krzysztof Napora, Kamil Zalewski, Adam Olejnik, Michał Kieca (85. Maciej Buławski), Dawid Niedbała - Damian Nowak (72. Sebastian Siwek).

ROW: Aleksander Łubik – Jan Janik, Szymon Jary, Michał Bojdys – Marek Krotofil, Kamil Spratek, Robert Tkocz (80. Michał Rostkowski), Dominik Zawadzki, Paweł Jaroszewski – Przemysław Brychlik (87. Wiktor Piejak), Mateusz Mazurek (63. Piotr Okuniewicz).

Żółte kartki: Błaszkiewicz, Nowak - Bojdys, Zawadzki, Rostkowski.

Sędzia Paweł Horożaniecki (Żary).