Sobota, 2 grudnia 2023

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

ZORZA Wodzisław Śląski rewelacyjnie rozpoczęła rozgrywki

04.10.2018 15:40 | 0 komentarzy | dud

Z końcem września dla siatkarek ZORZY zakończył się również okres przygotowawczy i wystartował sezon 2018/2019 we wszystkich kategoriach wiekowych.

ZORZA Wodzisław Śląski rewelacyjnie rozpoczęła rozgrywki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W czasie przygotowań do sezonu wodzisławianki wzięły udział w dwóch obozach sportowych. Najmłodsze zawodniczki  klubu trenowały przed rozgrywkami na obozie w Tułowicach, współfinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu „Klub”, natomiast kadetki i seniorki przygotowywały się w Wiśle na obozie współfinansowanym przez Miasto Wodzisław Śląski w ramach zadania „AKTYWNIE I ZDROWO – PIŁKA SIATKOWA”.

Osobnym torem szły przygotowania dwóch siatkarek ZORZY, które w lecie zostały powołane do Kadry Narodowej: Dominika Pierzchała w kategorii kadetek, natomiast Paulina Jagła w kategorii minikadetek. Obie reprezentantki kraju ciężko pracowały na zgrupowaniach kadry, co z pewnością przyniesie wymierny skutek dla naszych drużyn w najbliższym sezonie.

Na zakończenie okresu przygotowawczego siatkarki ZORZY szlifowały formę w bardzo mocno obsadzonych turniejach towarzyskich w Żywcu, Wieliczce i Wrocławiu. Forma naszych zawodniczek rosła z meczu na mecz, co skutkowało srebrnym medalem kadetek na ostatnim turnieju we Wrocławiu, w którym wodzisławianki zostały pokonane jedynie przez jedne z największych kandydatek do tytułu Mistrzyń Polski kadetek, drużynę BKS Bielsko-Biała.

Sezon 2018/2019 jako pierwsze otworzyły młodziczki ZORZY, które w sobotę 29 września podejmowały na własnym parkiecie UKS Jedynkę Rybnik. Debiutancka trema trzymała młode wodzisławianki tylko do stanu 7:9 w pierwszym secie. Kolejne akcje pokazały wyższość techniczną i taktyczną naszych zawodniczek, które tryumfowały w całym meczu 2:0, zapisując pierwsze punkty na swoim koncie.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  - UKS Jedynka Rybnik    2:0   (25:13, 25:14) 

Popołudniem tego samego dnia doszło do drugiej wodzisławsko-rybnickiej konfrontacji. W ramach rozgrywek I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet, na mecz do rybnickiej hali MOSiR udały się seniorki ZORZY. Pierwsza odsłona meczu była jeszcze pełna walki, rybniczanki powiesiły wysoko poprzeczkę, a odmłodzona drużyna Mistrzyń Śląska z ubiegłego sezonu musiała się sporo napracować, by zapisać tego seta na swoim koncie. Zwycięstwo 25:22 dodało skrzydeł podopiecznym trenera Andrzeja Brzezinki, które w kolejnych partiach nie pozostawiły rywalkom złudzeń, kto w tym spotkaniu był lepszy. Trzy punkty na koncie i wysoki korzystny stosunek małych punktów pozwolił wodzisławiankom na objęcie fotela liderek po pierwszej kolejce I Ligi Śląskiej.

UKS Jedynka ERBUD Rybnik - MKS ZORZA Wodzisław Śląski     0:3   (21:25, 14:25, 17:25)

Ostatnie do boju o ligowe punkty przystąpiły kadetki wodzisławskiego klubu, które w środę 3 października udały się na wyjazdowe spotkanie w Orzeszu. W tym meczu najbardziej było widać dysproporcję pomiędzy umiejętnościami siatkarek ZORZY i rywalek. Gospodynie nie były w stanie przeciwstawić się sile ofensywnej wodzisławianek i zeszły pokonane do szatni po niespełna godzinie, a kadetki ZORZY zostały liderkami w swojej grupie eliminacyjnej mistrzostw Śląska.

SMUKS Orzesze - MKS ZORZA Wodzisław Śląski    0:3   (9:25, 16:25, 12:25)

Wszystkie wyniki i tabele dostępne na stronie TUTAJ w zakładkach: „Seniorki”, „Juniorki” i „Młodziczki”

Już w sobotę, 6 października kolejne emocje z siatkarkami ZORZY w roli głównej. Młodziczki udają się na turniej do Żor, a seniorki na własnym parkiecie będą podejmowały nieobliczalną ekipę UKSG Blachownia. 

MKS ZORZA Wodzisław Śląski  - UKSG Blachownia

Sobota, 6 października, godzina 17.00. Pojedynek rozgrywany będzie w hali Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (SP nr 8) w Wodzisławiu-Wilchwach przy ul. Jastrzębskiej 136. Wstęp wolny.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl