środa, 24 kwietnia 2024

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Jakosz zaczął od porażki z liderem

06.10.2018 17:24 | 0 komentarzy | kozz

Piłkarze Unii Racibórz, których w swoim pierwszym meczu poprowadził trener Grzegorz Jakosz, przegrali na boisku lidera - w Czańcu 0:3.

Raciborskiemu trenerowi w roli szkoleniowca przyszło zadebiutować przeciw LKS-owi Czaniec i to w dodatku w meczu wyjazdowym. O tym, że nie będzie łatwo o punkty pokazał pierwszy kwadrans meczu. W 14. minucie prowadzenie gospodarzom dał Tomasz Kaczmarczyk. Kolejne bramki padły po przerwie, ale strzelali je tylko miejscowi. Najpierw na 2:0 podwyższył Maciej Stróżak wpisując się na listę strzelców w 73. minucie. Następnie na 3:0 gola zdobył Ilya Nazdryn-Platnitski ustalając wynik w 86. minucie. Unia tym samym poniosła drugą porażkę w sezonie i plasuje się w środku tabeli. Czaniec utrzymał pozycję lidera IV ligi (grupa śląska II). W kolejnym meczu Unia podejmie u siebie GKS Radziechowy-Wieprz (sobota, 13 października, godz. 15.00).

Przypomnijmy, że Grzegorz Jakosz zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Pawła Krzysztoporskiego, który zrezygnował ze względu na pracę z młodzieżą GKS-u Katowice.

LKS Czaniec - Unia Racibórz 3:0 (1:0)

Tomasz Kaczmarczyk 14., Maciej Stróżak 73., Ilya Nazdryn-Platnitski 86.

Wyjściowe składy:

Czaniec: Krystian Kozieł - Tomasz Kaczmarczyk, Maciej Żak, Miłosz Stawowy, Łukasz Zakrzewski, Piotr Świerczyński, Patryk Marczyński, Ilya Nazdryn-Platnitski, Kamil Karcz, Karol Lewandowski, Maciej Stróżak. Trener: Maciej Żak.

Unia: Paweł Kapusta - Bogusław Sobek, Kamil Łątkowski, Marcin Mizia, Mateusz Wowra, Bartłomiej Lorenc, Kamil Tront, Mateusz Badowski, Kamil Szlufarski, Dawid Migus, Mateusz Kocot. Trener: Grzegorz Jakosz.