Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Lepiej wystartować nie mogli. Pewna wygrana Jastrzębskiego Węgla

12.10.2018 22:51 | 1 komentarz | adi

Jastrzębski Węgiel w trzech setach wygrał na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom na inaugurację nowego sezonu.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany - Jastrzębski Węgiel w połowie partii zdołał odskoczyć na kilka punktów, ale wygrał do 23, a ostatni punkt jastrzębianie zdobyli po serwisie w siatkę Maksima Żygałowa.

W drugi set lepiej weszli radomianie, którzy prowadzili 6:4. O przerwę poprosił trener Ferdinando De Giorgi, po której gra Jastrzębskiego Węgla wyglądała lepiej i na drugą przerwę techniczną goście schodzili prowadząc 16:13. Końcówka należała do nich i w efekcie jastrzębianie wygrali do 19.

W trzeciej części przewaga była największa, w pewnym momencie nawet siedmiopunktowa (14:7 dla JW). Gospodarze nieco zmniejszyli dystans, ale i tak musieli uznać wyższość rywala. MVP spotkania został Lukas Kampa. Najwięcej punktów zdobył Julien Lyneel - 14.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 19:25, 20:25)

Czarni: Pajenk 5, Żaliński 4, Vinic 3, Huber 9, Żygałow 9, Fornal 10, Ruciak (libero) oraz Giger, Filip 5, Kwasowski 2.

Jastrzębski: Fromm 11, Kosok 7, Konarski 11, Lyneel 14, Kampa 2, Hain 6, Popiwczak (libero) oraz Rusek.

MVP: Lukas Kampa.