Piątek, 26 kwietnia 2024

imieniny: Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Zapaśnicy Unii Racibórz z sukcesami na zawodach w Katowicach

16.10.2018 11:29 | 0 komentarzy | dud

Zapaśnicy MKZ Unii Racibórz zdominowali międzynarodowe zawody w Katowicach (13.10) poświęcone pamięci Jana Czai.

W XI edycji imprezy w grupie wiekowej dzieci, młodzików i kadetów, ekipa Unii Racibórz wywalczyła w sumie 19 medali.

W najmłodszej kategorii złote medale zdobyli Kuba Kosik, Ignacy Kosmala i Kacper Ligęza. Srebrne krążki wywalczyli Piotr Tomaszewski oraz Szymon Nieckarz, a brąz Kacper Pomiotło. W starszej grupie, młodzików po złoto sięgnęli Szymon Sosnowski (48 kg), Marcin Szymiczek (57 kg) i Wojciech Iwanowski (62 kg). Na drugich pozycjach zawody ukończyli Kajetan Jakubowski (38 kg), Patryk Tanżyna (68 kg) i Karol Staniewicz (85 kg). Z kolei brązowe medale wywalczyli Ron Phirun (38 kg) i Mateusz Alot (41 kg).

W rywalizacji kadetów bezkonkurencyjni okazali się Mateusz Iwanowski (71 kg) i Kacper Pogorzelski (110 kg). Srebro zdobył Maciej Krupa (65 kg). Natomiast medal brązowy przywiózł do domu Kamil Sosnowski (65 kg).

W klasyfikacji drużynowej raciborska Unia wyprzedziła Lokomotiv Krnów z Czech i Pogoń Rudę Śląską.