Sobota, 20 kwietnia 2024

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

W Rybniku powalczą o medale Mistrzostw Polski w judo

17.10.2018 15:00 | 0 komentarzy | dud

Przez dwa dni w rybnickiej hali w Boguszowicach o medale Mistrzostw Polski w judo powalczą młodziczki i młodzicy.

W Rybniku powalczą o medale Mistrzostw Polski w judo
Fot. Reprezentacja Polonii Rybnik na mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików ze swoim trenerem Arielem Kuśką
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bardzo się cieszę, że po wielu latach wraca do naszego miasta impreza o takiej randze. Mam nadzieję, że wszyscy w Rybniku będą się czuli bardzo dobrze. Chciałbym podziękować władzom miasta za okazaną pomoc przy organizacji tej imprezy. Tylko dzięki współpracy pomiędzy samorządami a klubami sportowymi, możemy liczyć, że dzieci trafią do sportu – powiedział na oficjalnej konferencji zapowiadającej mistrzostwa Juliusz Kowalczyk, prezes Polonii Rybnik. W zawodach, które odbędą się w sobotę i niedzielę (20 i 21 października) rybnicki klub będzie reprezentowało ośmioro zawodników.

O ich szansach opowiada trener Ariel Kuśka. – To, że zawody odbywają się w Rybniku, to z jednej strony komfort ale również presja. Nasi zawodnicy mają szansę sprawdzić, jak radzą sobie ze stresem i lękiem podczas rywalizacji, ponieważ te uczucia mogą być zarówno mobilizujące jak i demobilizujące w osiąganiu życiowych wyników – mówi Kuśka i dodaje: – W zawodach będzie startowało ośmiu naszych zawodników, którzy ciężko pracowali. Największe oczekiwania mamy oczywiście w stosunku do zeszłorocznych medalistów: Karoliny Miki oraz Dawida Szulika. Dobrze zapowiadającym  się zawodnikiem, na którego medal liczymy, jest również Marcin Gardian. W ostatnim czasie prześladuje go wprawdzie piąte miejsce, ale wiemy, że jest w stanie dać z siebie wszystko w tym najważniejszym starcie i miejmy nadzieję, że tym razem stanie na podium, odbierając swój wymarzony medal – twierdzi trener rybniczan. Mówi on także, że czarnym koniem zawodów może być Wojciech Mikszta.  Oczywiście, co najważniejsze, wierzę we wszystkich startujących zawodników. Każdy z nich ma możliwości, aby osiągnąć dobry wynik, wiec pozostaje nam tylko mocne trzymanie kciuków za tych młodych ludzi, pełnych pasji i motywacji do działania – kończy Ariel Kuśka. 

Reprezentacja Polonii Rybnik na Mistrzostwa Polski Młodziczek i Młodzików: Marcin Gardian, Wojciech Mikszta, Karolina Mika, Dawid Szulik, Paulina Wita, Paulina Reinhold, Filip Goliński, Kacper Marszolik.  

Harmonogram:

20 październik, sobota

9.00 – 14.00: walki eliminacyjne i repasażowe w kat wagowych: 52, 57, 63 oraz 50, 55, 60 kg. Po zakończeniu walk eliminacyjnych i repasażowych blok walk o medale w ww. kat. wagowych oraz dekoracja.

Nie wcześniej niż o godz. 13.00: walki eliminacyjne i repasażowe w kat. wagowych: 70, +70 oraz 66, 73, 81 i +81 kg.

17.30: otwarcie zawodów

18.30 – 20.00: blok walk o medale w kat. wag. 70, +70 oraz 66, 73, 81 i +81 kg oraz dekoracja.

21 październik, niedziela

9.00 – 12.00: walki eliminacyjne i repasażowe w kat. wag. 36, 40, 44, 48 oraz 38, 42 i 46 kg.

Ok. godz. 12.00: blok walk o medale oraz dekoracja.


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl