Wielkie emocje w Zawierciu. Jastrzębski Węgiel wygrywa po tie-breaku

17.10.2018 20:47 | 0 komentarzy | adi

Jastrzębski Węgiel na trudnym terenie w Zawierciu wygrał, ale dopiero po tie-breaku. MVP spotkania został Piotr Hain.

Pierwszy set był wyrównany tylko do pierwszej przerwy technicznej. Po niej jastrzębianie odskoczyli na kilka punktów i wygrali do 20. W drugiej partii było odwrotnie - to gospodarze zyskali bezpieczną przewagę (14:10, 16:11), którą utrzymali do końca.

Trzecia część była tragiczna w wykonaniu Jastrzębskiego Węgla, który ani przez moment nie dotrzymywał kroku ekipie z Zawiercia. Gospodarze wygrali do 13 i byli już pewni, że dzisiaj zdobędą przynajmniej punkt. O to, by nie wyjechać z zerem jastrzębianie musieli walczyć w czwartym secie. Część ta dostarczyła bardzo dużo emocji. O wygranej gości do 22 zadecydowały błędy własne zawiercian.

Tie-break gospodarze zaczęli od prowadzenia 4:1. Za sprawą Christiana Fromma jastrzębianie doprowadzili do wyrównania, a dzięki atakom Piotra Haina odnieśli zwycięstwo do 13. To właśnie Hain został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Jastrzębski Węgiel 2:3 (20:25, 25:21, 25:13, 22:25, 13:15)

Zawiercie: Malinowski, Masny, Swodczyk, Gawryszewski, Waliński, Semeniuk, Koga (libero) oraz Dosanjh, Żuk.

Jastrzębski Węgiel: Konarski, Kampa, Kosok, Hain, Lyneel, Fromm, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Hidalgo Oliva, Wolański, Bucki.