Koszykarze MKS-u Wodzisław wygrali z Żorską Akademią Koszykówki

18.10.2018 14:39 | 0 komentarzy | dud

W trzeciej kolejce spotkań dywizji „A” Ligi młodzików młodszych U13M (rocznik 2006 i młodsi) Śląskiego Związku Koszykówki, młodzi koszykarze MKS-u Wodzisław Śląski gościli na parkiecie hali sportowej SP 28 Wodzisław zespół ŻAK Żory II.

Do przerwy zawodnicy MKS-u prowadzili 43:34, jednak na koniec trzeciej kwarty goście zniwelowali przewagę do dwóch punktów. Czwarta kwarta była popisem zawodników z Wodzisławia, wygrali tą kluczową część meczu 39:14.

Mecz celnym rzutem za 3 punkty w ostatniej sekundzie czasu gry zakończył Krzysztof Jargoń zawodnik, który wraz z Mikołajem Kolarskim, Michałem Nawrockim, Bartoszem Jordanem i kapitanem zespołu Piotrem Pożarowszczykiem wyróżnił się w drużynie. Bardzo dobre wejścia miał zawodnik z rocznika młodszego - 2007, Maciej Łazarczyk.

Gospodarze mieli w tym meczu wiele skutecznych zagrań w ataku, niestety gra obronna niektórych graczy była słabsza. Jest to element do poprawy.

Słowa uznania dla młodych sportowców z Wodzisławia i Żor za charakter i waleczność, to bardzo ważne cechy dla młodych sportowców.

Licznie zgromadzona publiczność oklaskiwała to emocjonujące, młodzieżowe widowisko koszykarskie.

MKS Wodzisław - Żorska Akademia Koszykówki II 95:68 (17:14, 26:20, 13:20, 39:14)