Sobota, 18 maja 2024

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

Sukces młodego rybnickiego tenisisty

25.10.2018 09:35 | 0 komentarzy | dud

W dniach 20-22.10 w Karpaczu odbył się kolejny ogólnopolski turniej WTK skrzatów (do 12 lat) z cyklu Family Tennis Camp.

Turniej zakończył się niemałym sukcesem Juliana Gawlika, który zajmując trzecie miejsce osiągnął swój najlepszy wynik w karierze. W grupie eliminacyjnej Julek pokonał gładko 6:1, 6:0 A. Gajewskiego (FairPlace Poznań) oraz Łukasza Maciaszka (FTC Ścięgny) 6:0, 6:0. W meczu decydującym o I miejscu w grupie Julek stoczył półtoragodzinny bój z zawodnikiem KT Szczawno Zdrój, Mateuszem Dróżdżem.

W pierwszym secie Julek dyktował warunki,utrzymując wysoki procent pierwszego podania i dość pewnie wygrał, natomiast drugi set trzymał w napięciu do końca, przeciwnik postawił wszystko na jedną kartę i przeszedł do ataku. Gracze co rusz przełamywali podanie przeciwnika. Julek obronił piłkę setową przy stanie 4:5 i przewadze przeciwnika, po czym błyskawicznie zamknął gema i wygrał dwa ostatnie, wygrywając ten trudny pojedynek 6:2, 7:5.

W grupie finałowej Julian spotkał się z wyżej notowanymi zawodnikami Mateuszem Muchą, Filipem Kołodziejem (obaj Sinet Klub Legnica) oraz Janem Chłodnickim (Górnik Bytom). Po dobrych meczach Julek uległ Mateuszowi 1:6, 2:6 i Jasiowi 3:6, 0:6 prezentując bardzo dobry, urozmaicony ofensywny tenis. Wyniki nie odzwierciedlają zaciętej walki w obu meczach, gdzie większość gemów kończyła się na przewagi. Tym razem przeciwnicy wykazali się lepszą koncentracją i większym spokojem. Julek może być zadowolony ze swojego występu. Ciężka, cierpliwa praca z trenerami przynosi coraz lepsze efekty.